Ogłosili zaskakującą zmianę przed koncertem w Polsce. Mr. Big z zastępcą

Michał Boroń

Oprac.: Michał Boroń

6 sierpnia do Polski na ostatni koncert powróci hardrockowa grupa Mr. Big, znana z przebojów "To Be With You", "Wild World" czy "Just Take My Heart". Podczas najbliższych występów, w tym również w naszym kraju, za perkusją pojawi się nowy muzyk.

Eric Martin jest wokalistą grupy Mr. Big
Eric Martin jest wokalistą grupy Mr. BigFrank Hoensch/RedfernsGetty Images

Trasa "The Big Finish" od początku reklamowana była jako pożegnanie Mr. Big z fanami. 11 kwietnia hardrockowa grupa zagrał swój pierwszy koncert w Polsce, w klubie Progresja w Warszawie. Ze względu na duże zainteresowanie zorganizowano drugi występ w naszym kraju. Kwartet powróci do nas 6 sierpnia - koncert odbędzie się w klubie A2 we Wrocławiu.

Grupę od samego początku tworzyli Eric Martin (wokal), Paul Gilbert (gitara), Billy Sheehan (bas) i Pat Torpey (perkusja). W 1999 r. Gilberta zastąpił Ritchie Kotzen, były muzyk Poison. Trzy lata później po tarciach wewnętrznych muzycy zdecydowali się zakończyć działalność.

W 2009 r. doszło do reaktywacji w oryginalnym składzie. Z powodów zdrowotnych (choroba Parkinsona) na koncertach miejsce Torpeya zajął Matt Starr, pracujący z gitarzystą Ace'em Frehleyem z Kiss. Choroba poważnie utrudniła prace Torpeyowi nad ostatnim albumem "Defying Gravity" (2017) - nie dał rady zarejestrować wszystkich swoich partii (pracował z automatem perkusyjnym). W studiu część obowiązków przejął właśnie wspomniany Starr.

7 lutego 2018 r. w wieku 64 lat zmarł Pat Torpey, a jego koledzy (z wsparciem przyjaciół - pojawili się m.in. Ritchie Kotzen, Jeff Scott Soto, Matt Sorum znany z Guns N' Roses, Gregg Bissonette) oddali mu hołd na specjalnym koncercie w Kalifornii.

Mr. Big przed koncertem w Polsce. Zmiana za perkusją

Przed rozpoczęciem pożegnalnej trasy "The Big Finish" ogłoszono, że nowym perkusistą został Nick D'Virgilio, który grał między innymi z Big Big Train, Spock's Beard i Genesis. To właśnie z nim zespół po raz pierwszy zagrał w Polsce. Teraz okazuje się, że na kolejnym koncercie w naszym kraju Mr. Big pojawi się z innym perkusistą.

W związku z zobowiązaniami D'Virgilio z Big Big Train, nie weźmie on udziału w najbliższych koncertach Mr. Big. Za perkusją w dniach 13 lipca - 13 sierpnia zastąpi go pochodzący z Brazylii Edu Cominato. Ten muzyk ma na koncie współpracę z takimi gwiazdami ciężkiego grania, jak m.in. Geoff Tate (były wokalista Queensryche) i Jeff Scott Soto. Występował też z Erikiem Martinem i Billym Sheehanem.

Jak już informowaliśmy, Mr. Big 12 lipca wypuszcza nowy album "10". Płyta zawierać będzie 11 premierowych utworów napisanych przez Erica Martina, Paula Gilberta, André Pessisa i Tony'ego Fanucchiego. Za produkcję odpowiada zespół i Jay Ruston (m.in. Uriah Heep, Avatar, Steel Panther, Anthrax, Amon Amarth). Do promocji wybrano singel "Good Luck Trying" (sprawdź!).

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas