Reklama

Mystic Festival 2020: Mercyful Fate i Mgła dołączają do składu

Dowodzony przez King Diamonda zespół Mercyful Fate oraz rodzima Mgła to kolejni wykonawcy, którzy zaprezentują się podczas przyszłorocznej edycji Mystic Festival. Impreza odbędzie się w dniach 10-11 czerwca 2020 r. w Krakowie.

King Diamond powróci na Mystic Festival z grupą Mercyful Fate

Po bardzo dobrze przyjętym powrocie w czerwcu 2019 r., kolejna odsłona Mystic Festival odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca 2020 r. na terenie krakowskiego Muzeum Lotnictwa i po raz pierwszy przybierze formę imprezy open air. Na trzech festiwalowych scenach wystąpi łącznie aż 30 artystów.

Reklama

Pierwszą ogłoszoną gwiazdą jest Judas Priest. Legendarna brytyjska formacja szykuje na najbliższy sezon specjalny program, który najlepiej podsumuje pięć dekad na pierwszej linii metalowego frontu.

Teraz organizatorzy ujawnili, że pojawią się również reaktywowani mistrzowie heavy metalu z Danii - Mercyful Fate. Na czele formacji stoi wokalista King Diamond, który był jedną z gwiazd Mystic Festival 2019.

W składzie u boku Diamonda pojawią się gitarzysta Hank Shermann, Bjarne T. Holm (perkusja), Mike Wead (gitara) oraz Joey Vera (basista Armored SaintFates Warning), który na koncertach zastępuje członka oryginalnego składu Timiego Hansena, obecnie walczącego z rakiem.

Dotychczasowy dorobek Mercyful Fate to siedem albumów - z m.in. klasycznymi płytami "Melissa" (1983) i "Don't Break the Oath" (1984). W maju 1999 r. ukazał się ostatni studyjny materiał "9".

Na scenie pojawi się też polska Mgła, jeden z najciekawszych zespołów na scenie blackmetalowej, doceniony także na świecie.

Czwarta płyta ekipy z Krakowa "Age Of Excuse" zbiera znakomite recenzje.

Ceny karnetów i daty zmian:

Early Bird - 459 zł do 16 grudnia lub do wyczerpania puli
Regular Sale - 479 zł do 15 maja lub do wyczerpania puli
Last Minute Sale - 499 zł do 9 czerwca.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mercyful Fate | Mgła | Mystic Festival

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama