Reklama

Reklama

Metal Hammer Festival 2023: Znamy pełny skład. Kto wystąpi u boku Pantery? [PROGRAM, BILETY]

Poznaliśmy pełny skład Metal Hammer Festival, którego główną gwiazdą będzie wracająca na scenę Pantera. Kto jeszcze pojawi się 5 czerwca 2023 r. w Atlas Arenie w Łodzi?

Poznaliśmy pełny skład Metal Hammer Festival, którego główną gwiazdą będzie wracająca na scenę Pantera. Kto jeszcze pojawi się 5 czerwca 2023 r. w Atlas Arenie w Łodzi?
Na czele Illusion stoi Tomasz "Lipa" Lipnicki /Andrzej Wasilkiewicz /Reporter

Jak już informowaliśmy, headlinerem Metal Hammer Festival 2023 będzie amerykańska Pantera. U boku wokalisty Phila Anselmo i basisty Rexa Browna pojawią się gitarzysta Zakk Wylde (Black Label Society, Ozzy Osbourne) i perkusista Charlie Benante (Anthrax). Ta dwójka zastępuje nieżyjących braci: gitarzysty Dimebaga Darrella i perkusisty Vinniego Paula, którzy po rozpadzie Pantery w 2003 r. współtworzyli zespół Damageplan.

Teraz poznaliśmy pełny skład imprezy. Kto jeszcze pojawi się 5 czerwca 2023 r. w Atlas Arenie w Łodzi?

Reklama

Hatebreed to amerykańska formacja, która swoją działalność rozpoczęła w 1994 roku. Zespół ma na koncie osiem studyjnych płyt, a ostatnia - "Weight of the False Self" - pochodzi z 2020 roku. W swojej twórczości łączą death metal z hard core'em.

Kolejną zagraniczną gwiazdą będzie Crowbar rodem z Nowego Orleanu - sludge metalowy walec z bagien Luizjany. Liderem formacji od ponad 30 lat jest wokalista i gitarzysta Kirk Windstein. W marcu 2021 r. zespół wypuścił swój 12. album studyjny "Zero and Below". Produkcją płyty "Crowbar" (1993) zajął się Phil Anselmo, a Rex Brown zagrał na albumie "Lifesblood for the Downtrodden" (2005).

Metal Hammer Festival 2023 w Łodzi. Kto jeszcze zagra?

Rodzimą scenę będzie reprezentować Illusion, działający z przerwami od 1992 roku. W dorobku ekipy dowodzonej przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego są takie przeboje, jak m.in. "Nóź", "Vendetta" czy "Cierń".

"Spełnia się jedno z moich marzeń. Zagram przed bandem, którego moc wpłynęła na rozwój mojej; bezkompromisowość riffów oraz atom w gardle stały się dla mnie ideą, do której dążyłem. Wydaje mi się, że czasem byłem blisko. Tym dla mnie była Pantera. Niekończącym się strumieniem siły" - podkreśla Lipa.

Pod koniec kwietnia w hołdzie dla swojego zmarłego wokalisty Grzegorza "Guzika" Guzińskiego wróciła grupa Flapjack. Obecnie zespół tworzą Robert "Litza" Friedrich (gitara), Maciej Jahnz (gitara), Maciej "Ślimak" Starosta (perkusista Acid Drinkers), Michał "Mihau" Kaleciński (bas), Rafał "Hau" Mirocha (wokalista Dynamind) i J Kroto Cokesky (wokalista Hope).

To właśnie w tym składzie trwają prace nad nowym albumem, który ma być gotowy w pierwszej połowie 2023 r. Nowy materiał będzie można usłyszeć w Łodzi.

Festiwal otworzy polska formacja Subterfuge. Grupa ma na koncie dwie płyty "Projections from the Past" i "Prometheus". Brzmienie zespołu łączy w sobie death metalowe elementy z heavy i metalem progresywnym, a dodatkowo urozmaicone jest partiami saksofonu.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Metal Hammer Festival | Hatebreed | Crowbar | Flapjack | Illusion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy