Reklama

Kraków Live Festival 2020 się nie odbędzie. Impreza przełożona na 2021 r. przez koronawirusa

Organizatorzy Kraków Live Festival poinformowali, że w związku z pandemią koronawirusa nie odbędzie się tegoroczna edycja. Wiadomo za to, że impreza została przełożona na sierpień 2021 r.

Organizatorzy Kraków Live Festival poinformowali, że w związku z pandemią koronawirusa nie odbędzie się tegoroczna edycja. Wiadomo za to, że impreza została przełożona na sierpień 2021 r.
Publiczność podczas Kraków Live Festival 2019 /Beata Zawrzel /INTERIA.PL

Na całym świecie potwierdzono zakażenie koronawirusem u ponad 3,25 mln osób (ponad 231 tys. zmarło).

W Polsce jest już ponad 12,8 tys. przypadków (zmarły 644 osoby).

W związku z pandemią odwoływane są kolejne imprezy plenerowe - na 2021 r. przełożono już m.in. Open'er Festival, Pol'and'Rock Festival, Orange Warsaw FestivalMystic Festival.

Teraz ten sam los spotkał Kraków Live Festival, który odbywał się pod koniec sierpnia i kończył festiwalowy sezon w Polsce.

"Jeszcze kilka tygodni temu byliśmy gotowi do ogłoszenia line-upu, wszystko dopięte na niemal ostatni guzik. Z uśmiechem patrzyliśmy w przyszłość i snuliśmy wizję dwóch fenomenalnych dni z muzyką w Krakowie. Jednocześnie obserwowaliśmy uważnie rozwój niepokojącej sytuacji w Polsce i na świecie. I chociaż wiedzieliśmy, że nie można wykluczyć najgorszego, do ostatnich dni mieliśmy nadzieję, że odbędą się przynajmniej sierpniowe festiwale. Niestety, w obliczu kryzysu epidemicznego, który paraliżuje cały świat, bezwzględna troska o bezpieczeństwo Wasze, artystów i wszystkich pracowników sprawia, że organizacja KLF jest niemożliwa. Przekazujemy Wam tę informację ze ściśniętym gardłem i ciężkim sercem, ale taka jest rzeczywistość 2020 roku" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Reklama

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jak chronić siebie i innych przed zachorowaniem? Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (2-3 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę. Jeśli możesz - zostań w domu.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Kraków Live Festival | koronawirus
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama