Reklama

Reklama

Koncert Kendricka Lamara w Poznaniu? Na to nie wygląda

W sieci pojawiła się zaskakująca informacja, że do Poznania przybędzie jeden z najpopularniejszych raperów w Stanach Zjednoczonych, czyli Kendrick Lamar. Jednak niech mają się na baczności ci, którzy zamierzają kupić bilet. Koncert najprawdopodobniej się nie odbędzie.

Kendrick Lamar w Poznaniu? Raczej do tego nie dojdzie

"Organizacja Global Art ma zaszczyt zaprosić na koncert wybitnego artysty jakim jest Kendrick Lamar. Tym razem zawita do Poznania na MTP. Po wyprzedaniu wszystkich biletów w przedsprzedaży ruszy sprzedaż kanałami zajmującymi się dystrybucją masową. W konsekwencji cena biletu będzie nieznacznie większa" - taka informacja pojawiła się wczoraj na jednym z facebookowych wydarzeń. Impreza miałaby odbyć się 18 grudnia w jednej z sal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Po przejściu na oficjalną stronę agencji organizującej koncert, można znaleźć na niej kolejne informacje na temat biletów, regulamin oraz kontakt. Przeczytać można również o firmie, która miała ściągnąć Lamara do Polski:

Reklama

"Agencja Global ART realizuje szereg przedsięwzięć artystycznych i rozrywkowych o rozmaitej skali zasięgu, zróżnicowanej ofercie gatunkowej i szerokim przedziale wiekowym. Są to festiwale, koncerty kameralne i masowe, recitale, spektakle teatralne, festyny, pikniki, wystawy, jubileusze i imprezy okolicznościowe".

Niestety na stronie agencji nie znajdziemy informacji na temat innych organizowanych imprez. Pojawia się tam natomiast wzmianka, iż firma współpracuje z fundacją kolorujeMY (cześć wpływów ze sprzedaży miała być przekazana właśnie tej organizacji). Co  zastanawiające, sama fundacja stanowczo odcięła się od jakiekolwiek współpracy.

Zastanawiająca jest też forma zakupu biletów. Nie zajmuje się tym żadna firma sprzedająca bilety na poważne imprezy. Na stronie agencji czytamy, iż bilety w przedsprzedaży są dostępne bezpośrednio u organizatora, co pozwala ominąć prowizję dla dystrybutora. Ceny biletów to 149 złotych (standardowe) oraz 349 złotych (bilety VIP).

Aby zakupić bilet trzeba wysłać pieniądze na podany numer konta z odpowiednim tytułem. Bilety mają pojawić się na mailu po 72 godzinach.

W sieci niemal natychmiast po utworzeniu wydarzenia pojawiły się informacje, że koncert raczej nie dojdzie do skutku i ktoś próbuje oszukać ludzi w bardzo brzydki sposób. Nie wiadomo ile osób jednak dało się nabrać. Postanowiliśmy to sprawdzić.

Na oficjalnej stronie Kendricka Lamara oraz na jego oficjalnych profilach w serwisach społecznościowych nie ma żadnej wzmianki na temat koncertu w Polsce. Najbliższa przerwa w koncertach rapera przypada od 11 listopada do 20 grudnia. Trudno jednak wyobrazić sobie, że gwiazdor przyjedzie jedynie do Polski, zamiast zorganizować trasę po Europie (w której koncertował przez całe wakacje).

Zobacz klip Kendricka Lamara "King Kunta":

Sprawdź tekst utworu "King Kunta" w serwisie Tekściory.pl!

Postanowiliśmy dowiedzieć się co na temat informacji o koncercie Kendricka Lamara wiedzą Międzynarodowe Targi Poznańskie. Oto jaką odpowiedź otrzymaliśmy:

"Faktycznie otrzymaliśmy zapytanie dotyczące rezerwacji Pawilonu 2 na potrzeby organizacji koncertu. Na tej podstawie założyliśmy wstępną rezerwację obiektu. Był to ostatni kontakt ze strony organizatora. Tym samym trudno nam odnosić się do informacji publikowanych w prasie. Niemniej w związku z tym, iż do dzisiaj organizator nie dopełnił żadnych formalności i nie podjął z nami kontaktu rezerwacja pawilonu została anulowana".

Nie otrzymaliśmy natomiast żadnej odpowiedzi na temat koncertu od Globar Art. Agencja nie odpowiedziała również na komentarze internautów.

Kendrick Lamar w sierpniu był gwiazdą Kraków Live Festival 2015. Na Błoniach wystąpił 21 sierpnia. Wcześniej raper odwołał występ na tegorocznym Open’er Festivalu (zastąpił go Drake).

Zdjęcia z drugiego dnia krakowskiego festiwalu:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje