Reklama

Jerry Cantrell: Solowy koncert lidera Alice In Chains w Polsce [DATA, MIEJSCE, BILETY]

28 czerwca w Proximie w Warszawie na solowym koncercie wystąpi Jerry Cantrell, gitarzysta, wokalista i lider grupy Alice In Chains. Muzyk będzie promował wydaną w październiku 2021 r. płytę "Brighten".

28 czerwca w Proximie w Warszawie na solowym koncercie wystąpi Jerry Cantrell, gitarzysta, wokalista i lider grupy Alice In Chains. Muzyk będzie promował wydaną w październiku 2021 r. płytę "Brighten".
Jerry Cantrell i modelka CariDee English, laureatka amerykańskiej edycji "Top Model" z 2006 r. / Jeff Kravitz/FilmMagic /Getty Images

Jerry Cantrell w październiku 2021 r. po blisko 20 latach powrócił do solowej kariery wydając album "Brighten". Do promocji wybrano single "Atone", "Brighten" i "Song Siren".

Lider grupy Alice In Chains, zaliczanej do tzw. Wielkiej Czwórki grunge (obok Nirvany, Soundgarden i Pearl Jam), opisuje nowy materiał jako "podróż od ciemności w stronę światła".

W nagraniach wsparli go m.in. Duff McKagan (basista Guns N' Roses), Greg Puciato (były wokalista Dillinger Escape Plan), Gil Sharone (były perkusista Dillinger Escape Plan i Marilyn Manson), Abe Laboriel Jr. (perkusista Paula McCartneya od 2001 r.) i Tyler Bates (były gitarzysta Marilyn Manson).

Reklama

Poza ośmioma autorskimi nagraniami na płycie znalazła się też przeróbka "Goodbye" Eltona Johna.

Jerry Cantrell: Koncert w Polsce

W ramach trasy Jerry Cantrell 28 czerwca zagra w Proximie w Warszawie. Bilety na koncert w stolicy trafią do sprzedaży 25 marca od godz. 10.

Ceny biletów:
200 zł - przedsprzedaż
220 zł - w dniu koncertu.

Solowy dorobek Jerry'ego Cantrella poza "Brighten" obejmuje jeszcze płyty "Boggy Depot" (1998) oraz "Degradation Trip Volumes 1 & 2" (2002). Cantrell gościł także na płytach takich twórców jak m.in. Metallica, Ozzy Osbourne, Glenn Danzig czy Deftones. Jego muzykę można usłyszeć w filmach zdobywcy Oscara - Camerona Crowe'a czy też Judda Apatowa, a także w takich hitach jak "John Wick 2" czy "Spider-Man".

W trakcie swojej kariery otrzymał jedenaście nominacji do nagrody Grammy. Razem z Alice In Chains ma w dorobku ponad 30 mln sprzedanych płyt. Muzyk trafił też na listę 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów przygotowany przez "Guitar World".


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Jerry Cantrell | koncert w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy