Reklama

Ed Sheeran przed koncertami w Warszawie. Czy dach będzie otwarty? [PROGNOZA, PROGRAM]

W czwartek i piątek na PGE Narodowym w Warszawie na dwóch koncertach wystąpi Ed Sheeran, który podbija świat w ramach trasy "+ - = ÷ x Tour" (wymawiane jako "The Mathematics Tour"). W związku z ulewnymi deszczami i upałami przechodzącymi nad Polską fani dopytują, czy dach nad obiektem będzie rozłożony.

W czwartek i piątek na PGE Narodowym w Warszawie na dwóch koncertach wystąpi Ed Sheeran, który podbija świat w ramach trasy "+ - = ÷ x Tour" (wymawiane jako "The Mathematics Tour"). W związku z ulewnymi deszczami i upałami przechodzącymi nad Polską fani dopytują, czy dach nad obiektem będzie rozłożony.
Ed Sheeran powraca do Warszawy na dwa koncerty /Joseph Okpako/WireImage /Getty Images

Ed Sheeran podczas trasy "+ - = ÷ x Tour" występuje na europejskich stadionach. Ze względu na ogromne zainteresowanie polskich fanów szybko dołożony drugi koncert na PGE Narodowym.

To pierwsza stadionowa trasa Brytyjczyka od czasu "Divide Tour" z lat 2017 - 2019. Podczas nowego tournée Ed po raz pierwszy wykonuje materiał z najnowszego albumu "=". Fani będą mogli również doświadczyć wyjątkowej produkcji, z okrągłą sceną na środku stadionu.

Ed Sheeran w Warszawie - harmonogram koncertów (25 i 26 sierpnia):

15.00 - otwarcie bramy nr 11 - Płyta/GA
16.00 - otwarcie bram PGE Narodowego
18.00 - Cat Burns
19.00 - Maisie Peters
20.15 - Ed Sheeran
22.30 - przewidywane zakończenie wydarzenia.

Reklama

Uwaga! Harmonogram ma charakter orientacyjny i może ulec zmianie. Wejście na stadion będzie możliwe przez cały czas trwania wydarzenia.

Fani dopytują się, czy ze względu na przechodzące przez Polskę ulewne deszcze dach nad PGE Narodowym będzie zamknięty. Organizatorzy informują, że dach będzie otwarty, czyli niebo będzie widoczne. W czwartek przewidywane jest 30 stopni i chwilowe przelotne opady. Jeszcze goręcej ma być w piątek - 31 stopni.

Koncert w plenerze? Sprawdź prognozę pogody i nie daj się zaskoczyć! Wypróbuj aplikację Pogoda Interia! Zainstaluj z Google Play lub App Store.

Ed Sheeran i płyta "="

"=" z października 2021 r. to czwarta odsłona serii albumów z symbolami oraz najbardziej dopracowane dzieło w dorobku Sheerana, który nie boi się wkraczać na nowe terytorium.

Płyta będąca następcą "÷" (Divide), to próba oszacowania własnego życia i ludzi, którzy je wypełniają. Ed Sheeran zastanawia się nad różnymi etapami miłości ("The Joker And The Queen", "First Times", "2step"), porusza kwestię straty bliskiej osoby ("Visiting Hours"), wytrwałości ("Can't Stop The Rain") czy ojcostwa ("Sandman", "Leave Your Life"), pochylając się również nad swą rzeczywistością i sławą ("Tides"). Muzycznie "=" to bogata paleta od charakterystycznych dla Eda gitarowych utworów i ballad na najwyższym poziomie, po mocniejsze, pełne euforii produkcyjne momenty i pierwszy wakacyjny hit w jego katalogu - "Bad Habits" (sprawdź!).

Ed Sheeran w hołdzie dla Michaela Gudinskiego - zobacz teledysk "Visiting Hours"

Na "=" Ed celuje w intymny klimat, a zarazem codzienną zwyczajność, szukając uniwersalnych prawd, jak chociażby w "Visiting Hours" - utworze (sprawdź!), w którym Ed próbuje pogodzić się ze stratą swego mentora, Michaela Gudinskiego, a który napisał niedługo po jego śmierci. Wykonany po raz pierwszy podczas uroczystości żałobnych w marcu, ten poruszający utwór opatrzony został oszczędnym klipem z udziałem bliskich przyjaciół Michaela w chórkach - Kylie Minogue i Jimmy'ego Barnesa.

Materiał napisany i nagrany został w Suffolk, Londynie, Szwecji i Los Angeles. Producentami wykonawczymi dzieła są Ed Sheeran, FRED ("No.6 Collaborations Project") oraz Johnny McDaid ("Divide"), z kolei współautorami i producentami utworów są ponadto Steve Mac, Joe Rubel, Amy Wadge, Foy Vance, Elvira Anderfjard, David Hodges, Andrew Watt, Lou Bell, Natalie Hemby oraz Ben Kweller.

Brat Eda, Matthew Sheeran, który jest kompozytorem, odpowiada za aranżacje smyczkowe w "First Times" i "The Joker And The Queen". Okładka stanowi kolaż zdjęć motyla, który symbolizuje wątek nowego życie na albumie, oraz abstrakcyjnego obrazu autorstwa Eda.

"'=' to bardzo osobista płyta i dla mnie bardzo ważna. W ciągu kilku ostatnich lat moje życie bardzo się zmieniło. Ożeniłem się, zostałem ojcem, doświadczyłem straty bliskiej osoby i nad tym wszystkim próbowałem się zastanowić na nowej płycie. To taki mój album o wchodzeniu w dorosłość i nie mogę się doczekać, kiedy go wszyscy poznacie" - opowiada Ed Sheeran. 

Przed premierą "=" Sheeran zrobił sobie przerwę i skupił się na życiu prywatnym. W sierpniu 2020 roku na świat przyszła jego córka Lyra Antarctica Seaborn Sheeran. Mamą dziewczynki jest Cherry Seaborn, miłość wokalisty z czasów szkolnych, którą poślubił w styczniu 2019 r.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ed Sheeran | koncert w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy