Reklama

Balthazar, nixes, Linia Nocna, Coals i Garden City Movement na Salt Wave Festival

Balthazar to kolejny zespół w line-upie Salt Wave Festival. Oprócz belgijskiej grupy ogłoszeni zostali także: nixes, Linia Nocna, Coals i Garden City Movement. Festiwal odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia na terenie lotniska w Jastarni.

Balthazar to kolejny zespół w line-upie Salt Wave Festival. Oprócz belgijskiej grupy ogłoszeni zostali także: nixes, Linia Nocna, Coals i Garden City Movement. Festiwal odbędzie się w dniach 21-22 sierpnia na terenie lotniska w Jastarni.
Balthazar wystąpią w Jastarni /materiały prasowe

Balthazar to indie rockowy zespół założony przez Maartena Devoldere'a i Jinte Depreza. Na rodzimej scenie muzycznej dali się poznać w 2010 roku dzięki albumowi "Applause". Wydany dwa lata później album "Rats" pozwolił im zaistnieć na światowej scenie muzycznej. W 2019 roku po krótkiej przerwie, w czasie której skupili się na solowych projektach, wrócili z doskonale przyjętym albumem "Fever", który wniósł świeże i bardziej energetyczne brzmienie do ich muzyki.

nixes to nowatorski projekt wokalistki i kompozytorki Ani Rusowicz, nawiązujący stylistyką do klimatów neo-hippie. Artystka kojarząca się z bigbitowym brzmieniem sięgnęła po zupełnie odmienne środki artystycznego wyrazu. Połączenie elektroniki z elementami psychodelicznego rocka powodują unikatowość i oryginalność tej muzyki nie tylko na rodzimym rynku muzycznym.

Reklama

Linia Nocna to duet elektroniczny, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w 2017 roku singlem "Znikam na chwilę", rok później na rynku pojawił się ich debiutancki album pod tym samym tytułem. Album był nominowany do Fryderyków 2019 w kategorii Album Roku - Elektronika. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na drugi album, którego premiera odbędzie się wiosną 2020. 

Garden City Movement to pochodzący z Tel Avivu projekt tworzący muzykę elektroniczną. Trio, w którego skład wchodzą Roy Avital, Yoav Saar i Johnny Sharoni odpowiada za produkcję zarówno chwytliwych, hipnotyzujących bitów, jak i cięższych brzmień. Zadebiutowali w 2013 roku EP-ką Entertainment. Szybko zyskali popularność, występując przed artystami takimi jak Alt-J, Cults, SOHN czy Rüfüs Du Sol, a także pojawiając się na licznych festiwalach, w tym Primavera, Pukkelpop, Glastonbury i Fusion. W 2018 roku premierę miał ich pierwszy album “Apollonia", rok później zespół odbył trasę koncertową po Japonii.

Coals to jeden z najczęściej występujących za granicą polskich duetów muzycznych. Mistrzowie żonglerki konwencjami, w której hip-hop łączy się z abstrakcyjnymi beatami i estetyką lat ’00. Brytyjski magazyn The Quietus określił ich muzykę jako "marzycielski, eteryczny pop czerpiący na równi z elektroniki i elementów folku". Grupa ma na koncie debiutancki krążek “Tamagotchi" oraz EP-kę "Klan", przy której współpracowali m.in z Piernikowskim i schafterem.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niXes | linia nocna | Coals
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy