Reklama

Reklama

Arctic Monkeys w Polsce. Wystąpią na Open'er Festival 2023! [BILETY, CENY]

Choć lato dopiero co się skończyło, to już powoli ogłaszane są koncerty na przyszły rok. Wiemy już, że podczas Open'er Festival 2023 wystąpi grupa Arctic Monkeys.

Choć lato dopiero co się skończyło, to już powoli ogłaszane są koncerty na przyszły rok. Wiemy już, że podczas Open'er Festival 2023 wystąpi grupa Arctic Monkeys.
Arctic Monkeys przyjadą do Polski. Wystąpią na Open'er Festival 2023 /Matthew Baker / Contributor /Getty Images

"Arctic Monkeys! Jeden z najważniejszych zespołów XXI wieku pierwszym headlinerem Open'era 2023! Popkulturowy fenomen, którego muzyka doskonale rezonuje z każdym kolejnym pokoleniem i po dwudziestu latach istnienia jest u szczytu popularności, wyprzedając największe stadiony i przestrzenie koncertowe w całej swojej karierze. Dzisiaj jesteśmy zaraz po wydaniu 7 albumu zespołu, a przed nami koncert 30 czerwca" - zelektryzował fanów zespołu komunikat, który pojawił się na fanpage'u gdyńskiego festiwalu.

Po raz ostatni zespół pojawił się na festiwalu podczas Open'er Festival 2018. Tym razem byli jednymi z najczęściej sugerowanych przez fanów zespołów, które chcieli zobaczyć w Polsce. Teraz już wiemy, że to marzenie niedługo się spełni.

Reklama

"Niewymuszona elegancja". Przeczytaj recenzję najnowszego albumu Arctic Monkeys, "The Car"

Grupa Arctic Monkeys, czyli Alex Turner, Jamie Cook, Nick O'Malley i Matt Helders, powstała w 2002 roku w Sheffield i do dziś wydała 7 albumów studyjnych i jeden koncertowy. Ich pierwsza płyta "Whatever People Say I Am, That’s What I’m Not" (2006) w czasie premiery stała się najszybciej sprzedającym debiutem wszech czasów w UK. 

Kolejne wydawnictwa "Favourite Worst Nightmare" (2007), "Humbug" (2009), "Suck It And See" (2011), "AM" (2013) oraz "Tranquility Base Hotel + Casino" (2018) scementowało ich pozycję jednego z największych współczesnych muzycznych sukcesów na świecie. Są jedynym angielskim zespołem, który trzykrotnie zdobył tytuły Best British Group i British Album of The Year podczas BRIT Awards, a kolejne prestiżowe nominacje i wyróżnienia liczone są w dziesiątkach.

Chociaż ich działalność rozciąga się na dwie dekady, Arctic Monkeys są popkulturowym fenomenem, którego muzyka trafia do kolejnych pokoleń, zarówno w sposób tradycyjny, jak i w najnowszej, cyfrowej rzeczywistości. Grupa ma na koncie ponad 9 miliardów streamów i 30 milionów followersów, a jej muzyka szturmem zdobywa popularność w social mediach, co potwierdza uniwersalny i ponadczasowy przekaz jej kawałków. Bez względu na to, czy ich muzykę słyszymy z winyli, na Spotify czy na Tik Toku, pozostają jednym z niewielu zespołów w swojej kategorii, które notują wciąż rosnącą popularność.

Arctic Monkeys. Koncert w Polsce 2023. Open'er Festival 2023. Bilety i ceny

Grupa zaledwie tydzień temu wydała swój siódmy studyjny album, "The Car", który będzie promować podczas nadchodzącej trasy koncertowej. 

Arctic Monkeys (posłuchaj!) to pierwszy ogłoszony artysta przyszłorocznej edycji imprezy. Jak na razie dostępne są wejściówki Early Bird (sprzedaż od 28 października 2022 do 28 listopada 2022) - karnet 4-dniowy kosztuje 739 złotych, karnet weekendowy (sobota-niedziela) - 529 złotych; bilet jednodniowy kosztuje 349 złotych; karnet 4-dniowy z polem namiotowym 979 złotych, a karnet weekendowy (sobota-niedziela) z polem namiotowym - 689 złotych.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy