Reklama

Reklama

Rapowanie na migi? Zobacz!

Amerykanka Holly Maniatty jest jedną z nielicznych tłumaczek języka migowego, która specjalizuje się w obsłudze koncertów. Występowała już razem z Marylinem Mansonem, Brucem Springsteenem czy hiphopowym zespołem Wu-Tang Clan.

Tłumaczka stała się sławna, gdy w czerwcu do internetu trafiło nagranie z koncertu raperów Wu-Tang Clan na festiwalu Bonnaroo w Tennessee.

W swoim talk-show intrygujący klip, na którym widać również postać Holly Maniatty, pokazał Jimmy Kimmel. Film uchwycił Maniatty podczas tłumaczenia na język migowy utworów Wu-Tang Clan.

Kobieta nie tylko przekładała tekst, ale również balansowała ciałem w stylu hiphopowców.

Holly Maniatty jest jedną z nielicznych profesjonalnych tłumaczek języka migowego obsługującą koncerty. Pojawiała się już na scenie z takimi gwiazdami co Marylin Manson, Bruce Springsteen, Bono i Beastie Boys. Rocznie obsługuje około 60 wydarzeń.

Reklama

"Przetestowałem ją ze wszystkich brzydkich słów, jakie przyszły mi do głowy. Jest nieprawdopodobna, to prawdziwa artystka" - komplementuje ją raper Killer Mike.

Przygotowania przed koncertem zajmują Maniatty wiele czasu. Do tłumaczenia Beastie Boys szkoliła się przez 100 godzin. Dba o każdy szczegół - używa nawet lokalnych dialektów migowych. Rapera z Atlanty będzie tłumaczyć inaczej niż tego z Bronksu.

Holly Maniatty zajmuje się tłumaczeniem od 13 lat. Pochodzi z Vermont, stanu przy granicy z Kanadą.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: język migowy | Wu-Tang Clan | migi | rapowanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje