Reklama

GrubSon: Jadymy na bogato

Rozpoczęły się zdjęcia do teledysku, w którym poseł i reżyser Kazimierz Kutz wystąpi m.in. z raperem Grubsonem. Klip pod tytułem "Jadymy na bogato" będzie promować Śląsk.

"Projekt Ślązak" jest odpowiedzią na sukces piosenek "Projekt Warszawiak" z doskonale znanymi słowami: "Nie masz cwaniaka nad warszawiaka", i "Projekt Trójząb", który powstał na Wybrzeżu. Ślązacy też chcieli mieć swój muzyczny teledysk.

Reklama

Kutz pojawi się w klipie tylko na kilka sekund. "To będzie migawka. Będę siedział i jadł krupnioka" - wyjaśnił w rozmowie z PAP Life Kutz. Tłumaczył, że zdecydował się na udział w teledysku, bo pomysł od razu przypadł mu do gustu. "Wydał mi się oryginalny i zabawny" - powiedział.

Teledysk "Jadymy na bogato" zostanie zmontowany z różnych obrazów. "Taki kalejdoskop tego, co nam się ze Śląskiem kojarzy" - tłumaczył poseł. Podkreślił, że każde przedsięwzięcie, którego celem jest promocja Śląska, jest dla niego ważne.

"Jestem od tego, żeby Śląsk lansować" - tłumaczył. Jego zdaniem, Śląsk nie był do tej pory dobrze lansowany. "Wiedza o historii i tradycji tego regionu jest słaba. Potem pojawiają się takie wypowiedzi, że Ślązacy to zakamuflowani Niemcy, czym daje się przykład upiornej ignorancji" - mówił.

Zdjęcia do klipu rozpoczęły się w Rybniku i Radlinie. W czwartek (30 czerwca) ekipa zdjęciowa odwiedziła Katowice, w poniedziałek (4 lipca) razem z Kutzem będą w Chorzowie. Teledysk powstaje m.in. w kopalni, nowoczesnym centrum miasta oraz w familokach i na futurystycznym osiedlu.

"Pokażemy górnika na mopliku (motorze) i autostradę. Odwiedzimy bar piwny i nowoczesny klub muzyczny. Chcemy pokazać województwo śląskie z tej tradycyjnej i nowoczesnej strony, żeby Śląsk nie kojarzył się tylko z górnikami, ale także z biznesem, dobrą zabawą i rozrywką" - wyjaśnił Adrian Grad, jeden z pomysłodawców "Projektu Ślązak". Zaznaczył, że "celem klipu jest pokazanie zaskakującej mieszanki tradycji, nawet stereotypów, zestawionych ze współczesnym obrazem regionu".

Ekipę pomysłodawców wspomaga muzycznie zespół The Brainmind, którzy do popularnej na Śląsku piosenki "Karolinka" dodał trochę nowoczesnych brzmień. W realizacji projektu wezmą udział m.in. Kabaret Młodych Panów oraz raper GrubSon.

Premierę teledysku przewidziano na połowę lipca.

Zobacz teledyski GrubSona na stronach INTERIA.PL.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: bogaty | GrubSon | teledyski | Śląsk | Kazimierz Kutz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje