Magdalena Narożna

Magdalena Narożna
data urodzenia
22 listopada 1988
pochodzenie
Polska
0,0
Oceń
Głosy
0

Biografia

Magdalena Narożna: wiek, wzrost i początki kariery

Wzrost: 173 cm

Liderka i wokalistka zespołu Piękni i Młodzi urodziła się 22 listopada 1988 roku. Pochodzi z rodziny Wolińskich, którzy mieszkali wówczas w okolicach Łomży. Artystka marzyła o karierze na scenie już od dzieciństwa i wykorzystywała każdą okazję, aby móc rozwijać karierę.

Jako młoda dziewczyna Magdalena Narożna trenowała również sport, a dokładnie biegi długodystansowe. Na jednym z wesel zaśpiewała spontanicznie piosenkę dla zaprzyjaźnionej pary młodej. Właśnie wtedy dostrzegł ją manager występującego tam zespołu - wspólnie założyli kapelę weselną Magda Band. To pierwsze kroki w biznesie muzycznym Magdy Narożnej - wokalistka miała wtedy 16 lat. 

Magdalena Narożna: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Zespół Piękni i Młodzi powstał w 2012 roku - pomysłodawcami byli Magda i Dawid Narożny, jej późniejszy mąż, a także Daniel Wilczewski. To właśnie Magdalena jest liderką i wokalistką zespołu disco polo, który zaczynał swoje występy podczas przyjęć weselnych. W 2013 roku dzięki YouTube opublikowali teledyski do piosenek:

  • Niewiara,
  • Kocham się w Tobie.

Obie piosenki spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem internautów. Szybko także pojawiły się propozycje koncertów. Piękni i Młodzi postanowili wtedy porzucić działalność weselną.

W 2014 roku wydali cyfrowo album debiutancki pt. Niewiara, a we wrześniu opublikowali teledysk do utworu Ona jest taka cudowna. Rok później Niewiara pojawiła się na polskim rynku w postaci płyty.

W 2017 roku fani zespołu ucieszyli się w wydania kolejnego albumu pt. Tak już bez Ciebie.

Magdalena Narożna: koncerty i dorobek artystyczny

Razem z zespołem Piękni i Młodzi Magdalena Narożna przystąpiła w 2014 roku do przesłuchań do siódmej edycji programu Must Be the Music. Tylko muzyka emitowanego przez telewizję Polsat. Grupa zaprezentowała wówczas utwór Kocham się w Tobie, który zapewnił im kwalifikację do półfinału programu. Tam piosenką Niewiara wyśpiewali sobie miejsce w finale.

W 2015 roku Magdalena Narożna pojawiła się na okładce pisma "CKM". W tym samym roku razem z zespołem śpiewała podczas festiwalu II Łódź Disco Fest. Starali się również o miejsce w 61. Konkursie Piosenki Eurowizji, jednak bezskutecznie. 

W okresie od marca do maja 2021 Magdalena Narożna brała udział w programie "Twoja Twarz Brzmi znajomo", w którym zajęła 6. miejsce.

Życie prywatne i dzieci Magdaleny Narożnej

Magdalena i Dawid Narożny mają córkę Gabrielę (13 lat). Para była małżeństwem przez siedem lat, jednak w 2019 roku zdecydowała się na rozwód. Przez jakiś czas jednak nie wpływało to na współpracę muzyczną w ramach działalności zespołu. Obecnie Magdalena Narożna związana jest z Krzysztofem Byniakiem, dawnym kolegą ze szkoły. 

W 2020 roku na skutek nieprzyjemnego spięcia Dawid Narożny został wykluczony z zespołu Piękni i Młodzi.