Kizo

Kizo
data urodzenia
26 czerwca 1994
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Patryk Woziński
0,0
Oceń
Głosy
0

Biografia

Kizo: wiek, wzrost i początki kariery

Kizo, a właściwie Patryk Woziński urodził się 26 czerwca 1994 roku w Gdańsku. Ma 178 centymetrów wzrostu. Ze względu na udział artysty w walkach MMA znana jest też jego masa ciała, czyli 100 kilogramów.

Temat wykształcenia muzyka jest pomijany, na próżno szukać o nim wzmianek w sieci. W 2020 roku wydał jednak utwór, w którym podkreśla, że cytując - “niepotrzebna była mi matura, na komforcie się bujam". Wiadomo, że skończył szkołę o profilu sportowym, gdzie pływał, zdobywając srebrne i brązowe medale, a także złote w sztafetach.

Przygodę z muzyką rozpoczął wcześnie, bo już w wieku 15 lat. Pierwszymi utworami podzielił się ze słuchaczami w 2009 roku, upubliczniając “Wieczny Sentyment", a w kolejnym roku “Czyste Wersy dla Syfu" oraz “Miejskie fakty". Na początku swojej kariery był związany z Ciemną Strefą. W 2017 roku wydał debiutancki album “TROYA" wspólnie z Aero i Specem - gdańskimi muzykami.  

Kizo: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Kizo we współpracy z wytwórnią Step Records pierwszy album - ‘Ortalion" wydał w 2018 roku. Promowały go trzy single: “Salon" nagrany ze Szpakiem, “Moonlight" w duecie z Malikiem Montana oraz “Należy nam się". W tym samym roku ukazał się “Czempion" (2018) promowany singlem nagranym z Malikiem Montana, o tym samym tytule, który pokrył się trzykrotną platyną. Kolejny - “Empik", w duecie z Białasem osiągnął status złotej płyty, podobnie jak stworzony z Bonusem RPK “Heavyweight’. w 2019 roku wydany został singiel “Cichociemni", we współpracy z Borixonem i ReTo, który również cieszył się zainteresowaniem fanów i szybko pokrył platynową płytą.

Rok 2019 był bardzo pracowity dla muzyka, który wydał dwa albumy pełne dopracowanych piosenek, zyskując wielkie uznanie słuchaczy. Pierwszy z nich - “Pegaz" promowało osiem singli, z których trzy uzyskały status platynowej płyty, w tym  “Życie jest piękne" z Tymkiem (podwójna platyna), a cztery - złotej płyty. 

“Złoto i biel", kolejny album z 2019 roku również był obfity w osiągające wysoką sprzedaż single. Cztery z nich pokryły się platyną: “Niebieski Bentley" czy “Miasto 24H" (podwójna platyna), “Tryb komfort" z Major SPZ", dwa złotem.
W 2020 roku Kizo stworzył album “Posejdon", z którego dziesięć utworów wydanych jako single uzyskało sprzedaż tak wysoką, by uzyskać status platynowej lub złotej płyty. Szczególnym zainteresowanie fanów cieszył się utwór “Fitness" w duecie z Trill Pem (potrójna platyna) oraz “Tsunami" nagrane ze Szpakiem.

“Jeszcze pięć minut" (2021) to album artysty, który na stałe zapisze się w historii polskiego hip-hopu. Każdy z dwunastu utworów wydany w formie singla, osiągnął próg certyfikatu sprzedaży. Piosenka nagrana przez Kizo - “Disney" trzykrotnie uzyskała status platynowej płyty. W ciągu dwóch lat został wyświetlony na platformie YouTube ponad 161 milionów razy.

W 2022 roku powstał “Ostatni Taniec". Kizo przy nagrywaniu płyty współpracował między innymi z Wac Toją, Masnym Benem, ReTo. Rok później ukazał się album “Patocelebryta" (2023) z hitem Kizo “Taxi" nagranym z Bletką. Singiel osiągnął status diamentowej płyty, był wyświetlony na YouTube 66 milionów razy w siedem miesięcy od premiery.

Kizo: koncerty i dorobek artystyczny

Kizo koncertuje we wszystkich większych miastach w Polsce. Trasa “Patolato" trwająca od maja do sierpnia 2023 obejmowała 13 miejscowości, gdzie pojawiał się na juwenaliach czy festiwalach. Występuje w największych hip-hopowych wydarzeniach w kraju, między innymi na odbywającym się w lecie  Sun Festival, Hip-Hop Festival Mrągowo czy Rap stacja Festiwal.

Kizo stworzył markę MTS - My To Sukces. W jej ramach tworzy nie tylko muzykę, ale i ubrania oraz pojawiające się na YouTube filmy. Kizo ma także kanał, gdzie zgromadził ponad milion subskrybentów. Kizo sygnuje również produkty spożywcze - pizzę dla jednej z sieci handlowych oraz wafle Kizzers.

Kizo: życie prywatne i dzieci

Kizo bardzo strzeże swojego życia prywatnego. Niewiele wiadomo o jego rodzinie prócz tego, że ma trudne, bardzo ograniczone kontakty z matką. Ma dziewczynę, jednak nie pojawiają się razem w mediach społecznościowych, nie udzielają wspólnie wywiadów, a jej Instagram jest zabezpieczony przed nieuprawnionymi oczami. Kizo jest właścicielem psa - amstaffa o imieniu Kajtek. Pojawiły się pogłoski o tym, że Kizo ma dziecko, jednak raper nigdy nie odniósł się do tych plotek.
W 2019 roku muzyk zadebiutował jako zawodnik mieszanych sztuk walki podczas gali Fame MMA 4 w Częstochowie. Pierwsze starcie w oktagonie miało miejsce z Marcinem “Mielonidasem" Makowskim. Kizo przegrał je przez techniczny nokaut w trzeciej rundzie. Kolejną walkę stoczył w 2021 roku podczas Fame MMA 9 z Gabrielem “Arabem" Al-Sulwi, który został zaproszony do pojedynku na trzy dni przed nim. To stacie również przegrał.

Artyści powiązani