Czadoman

Czadoman
data urodzenia
8 lutego 1986
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Paweł Dudek
5,0
Oceń
Głosy
2

Biografia

Czadoman: wiek, wzrost i początki kariery

Czadoman, a właściwie Paweł Dudek, urodził się 8 lutego 1986 w Opalewie, niewielkiej wsi niedaleko Świebodzina. Ma 184 centymetry wzrostu. Z muzyką był związany już od najmłodszych lat. Jako siedmiolatek grał na klawiszach, w kościele śpiewał psalmy, występował w szkolnych przedstawieniach. Jest samoukiem. Wygrywał także przeglądy i konkursy piosenek dziecięcych. W wieku 15 lat zaczął występować w rockowym zespole “Arena". Początkowo dobrze odnajdywał się w tym gatunku muzycznym, rozpoczął nawet karierę solową, jednak ostatecznie skierował swoje plany ku lżejszym rytmom.
Chciał ludzi bawić, dlatego zdecydował się na disco polo. Swój pseudonim sceniczny zbudował tak, jak budowane były nazwy komiksowych i filmowych superbohaterów, na przykład Spider-Man czy Superman. Tak powstał Czadoman, w całości wykreowana postać, co kilka lat później zrobił także Sławomir. Publiczności spodobał się wizerunek muzyka, a prezentowane przez niego utwory szybko zyskiwały na popularności.

Czadoman: najpopularniejsze utwory i dyskografia

Czadoman wydał swój debiutancki album - “Czadomania" w 2014 roku we współpracy z wytwórnią Lemon Records. Znajdują się na nim takie hity jak “Ruda tańczy jak szalona", “Kochanie panie" czy “Chodź na kolana", do których nakręcono teledyski. Publiczność pokochała twórczość muzyka. Piosenka “Ruda tańczy jak szalona" osiągnęła niebotyczną liczbę133 milionów wyświetleń na platformie YouTube w 9 lat po premierze, a “Chodź na kolana" 55 milionów w tym samym czasie. Płyta, która zawiera dziesięć utworów po dwóch latach od ukazania się pokryła się podwójną platyną. 
W 2020 roku muzyk zdecydował się na wznowienie pierwszej płyty ze względu na jej ogromny sukces. Dotychczasową listę piosenek poszerzono o cztery dodatkowe - “Ruda Tańczy jak Szalona (Hot Mix)", “Bliźniaczki (Hot)", “Jestem Super Bohaterem (Remix)", “Przybieżeli do Betlejem".
Rok później powstała trzecia płyta artysty “Czadomania 3" (2021), również nagrana z Magic Records. Znalazło się na niej dziesięć popularnych hitów wokalisty oraz cztery bonusy w prezencie dla fanów. Do kilku z nich Czadoman nakręcił teledyski:  “Hey hey bawmy się" (16 milionów wyświetleń w  siedem lat od premiery), “Jedziemy z blondi" (13 milionów wyświetleń w pięć lat),  “Dziewczyna z Instagrama".
W 2022 roku Czadoman nagrał piosenkę “Pierwszy taniec", która trafiła w gusta młodych par i zaczęła być punktem obowiązkowym polskich wesel. Rok później muzyk wyprodukował kolejne hity - “Renia", który miał premierę na YouTube w połowie czerwca 2023, w cztery miesiące osiągnął ponad półtora miliona wyświetleń oraz równie popularne wśród fanów Czadomana - “Faceci wolą zołzy".

Czadoman: koncerty i dorobek artystyczny

Po tym jak powołał do życia Czadomana, muzyk pojawił się w programach “Dzień dobry TVN" (2014) oraz “Kuba Wojewódzki". Działania przyniosły skutek - zajął trzecie miejsce na Polsat SuperHit Festiwal (2015) w kategori Hity sieci za utwór “Ruda tańczy jak szalona" - kryterium była liczba wyświetleń.
W talent show produkowanym przez Polo TV - “Disco Star" był jurorem (2017-2019). Wziął udział w programie emitowanym przez stację Polsat - “Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" (2019), gdzie występował w parze z tancerką Waleriją Żurawlewą. W kolejnym roku zwyciężył w programie “Twoja twarz brzmi znajomo", produkowanym przez Polsat.
W 2021 roku nagrał piosenkę tytułową do serialu “Remiza", emitowanego przez TVP1. Na Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej w Augustowie (2023) został nagrodzony statuetką w kategorii Wokalista roku.

Czadoman: życie prywatne i dzieci

Pomimo dużej aktywności muzyka w mediach społecznościowych, niewiele szczegółów dotyczących jego prywatnego życia jest znanych. W 2009 roku ożenił się z Mirosławą. Internauci zastanawiają się jak wygląda żona Czadomana - jest atrakcyjną, ciemnowłosą i wysoką kobietą - niewiele niższą od męża. Para doczekała się dzieci - dwóch córek, Magdy i Poli. Muzyk kocha zwierzęta, jest właścicielem trzech psów rasy nowofundland. W chwilach wolnych od zobowiązań zawodowych muzyk podróżuje z rodziną lub spędza czas w swoim domu z pokaźnym ogrodem.W 2018 roku pojawiły się informację o rzekomym romansie Czadomana z Rudą z teledysku do “Ruda tańczy jak szalona", przekazywane przez samą zainteresowaną. Kobieta, która naprawdę nazywa się Justyna Karcz, wyjawiła w rozmowie z producentem muzycznym Mr. Slide, że przez osiem miesięcy muzyk zdradzał z nią żonę. Sprawa miała swój finał w sądzie, gdzie podczas procesu o rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji, kobieta przyznała, że romans z Czadomanem zmyśliła.