Ala

Ala
data urodzenia
27 listopada 1992
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Alicja Boratyn
3,9
Oceń
Głosy
319

Biografia

Ala była jedną z dwóch dziewczyn tworzących zespół Blog 27:

"Mój porzedni zespół był dla mnie na pewno szkołą, która nauczyła mnie większej odpowiedzialności. Wielką szansą, która dzisiaj daje mi możliwość stworzenia czegoś własnego. To, co osiągnęłam z B27 pomogło mi. Nabrałam wprawy i wiem czego mogę spodziewać się po show-biznesie" - mówi wokalistka.

Zanim zaczęła się przygoda z zespołem, Ala zdobywała szlify w szkole muzycznej w klasie fortepianu i fletu. Od najwcześniejszych lat była otwarta na muzykę, na różne jej oblicza.

Z Blog 27 wydała w 2005 roku bestsellerowy, anglojęzyczny album "", który odniósł duży sukces także w wielu krajach za granica, trafiając na listy przebojów nie tylko w Europie, ale też w Azji. Rok później Ala odeszła jednak z zespołu, tłumacząc, że większy nacisk kładzie się tam na wizerunek niż muzykę.

W październiku 2007 roku Ala wyda pierwszy solowy i ponownie anglojęzyczny album "Higher". Nagrała go z Jackiem "Perkozem" Perkowskim, byłym gitarzystą T. Love i napisała większość tekstów.

"Majkę" promuje piosenka "Nie pytaj", która jest coverem słynnego hiszpańskiego utworu "Porque te vas" (w oryginale znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu Carlosa Saury "Nakarmić kruki").

W kwietniu 2010 ukazała się płyta "Majka - piosenki z serialu i nie tylko", na której znalazło się 5 piosenek Ali Boratyn, w tym przebojowy "Nie pytaj" oraz "SMS".

 

W serialu "Majka" pojawiło się również 6 zupełnie nowych, premierowych utworów Ali, które stworzyła w wspólnie z gitarzystą Jackiem Perkowskim.

Albumy (1)

Teksty piosenek (2)

Artyści powiązani