Reklama

Reklama

Żyją, czy nie żyją? Teorie spiskowe na temat śmierci gwiazd

2Pac żyje, Elvis dogląda swojej rezydencji, John Lennon przeżył spotkanie z kosmitami, a Beyonce i Jay Z to kontrolujący przemysł rozrywkowy iluminaci. To tylko kilka przykładów na teorie spiskowe, które tworzą podejrzliwi fani. Te, które najbardziej rozpalają głowy tropicieli spisków, związane są ze zgonami, o których nikt się nie dowiedział, ponieważ miały zostać zatuszowane. Oto kilka najsłynniejszych przykładów.

"Paul Is Dead"

Paul McCartney miał zginąć w wypadku samochodowym w 1966 roku. Zwolennicy tej teorii dopatrywali się znaków głównie na okładkach albumów grupy oraz w odtwarzanych od tyłu piosenkach. McCartney miał zostać zastąpiony sobowtórem o imieniu i nazwisku William Campbell, a całą sprawę wyciszyły brytyjskie służby, aby nie doprowadzać do masowych samobójstw fanów. Inna teoria mówiła natomiast, że wszyscy członkowie The Beatles zginęli przed wydaniem płyty "Abbey Road".

Avril Lavigne nie żyje?

W 2015 roku na jednym z brazylijskich blogów (AvrilEstaMorta, co znaczy "Avril nie żyje") pojawiły się informacje, że Avril Lavigne nie żyje od 2005 roku, a jej osobę zastąpiono sobowtórką Melissą Vandellą. Zdaniem fanów prowadzących bloga kanadyjskiej wokalistce zmieniły się rysy twarzy, a zwłaszcza nosa. Autorzy strony zauważyli także różnice w pieprzykach na ciele gwiazdy oraz we wzroście (Avril mierzyła 158 cm, a "Melissa" tylko 155). Według nich głos piosenkarki również brzmi inaczej.

Reklama

Eminem zginął w wypadku?

Plotek na temat śmierci Eminema trafiło do sieci sieci przynajmniej kilka. W 2000 roku pojawiły się niesprawdzone informacje na temat śmierci rapera w wypadku samochodowym. W 2013 roku przedwcześnie podano informację, że Eminem został śmiertelnie dźgnięty nożem. Najbardziej rozbudowana teoria spiskowa dotyczy jego odwyku z 2005 roku. Raper po jego zakończeniu miał opowiadać, że był bliski śmierci. Według internautów wcale nie trafił on na żadną terapię, tylko zginął wypadku samochodowym. Do tragedii doprowadzili iluminaci, po tym, jak Eminem odrzucił propozycje przystąpienia do ich stowarzyszenia. W czasie rzekomego odwyku miały rozpocząć się poszukiwania sobowtóra. Wybór padł na Ala Rokera.

Britney Spears - śmierć na szczycie?

Jak donosiła strona BritneyIsDead.com, wokalistka zginęła w wypadku samochodowym w 1998 roku, a jej ówczesny chłopak, Justin Timberlake zapadł w śpiączkę. Po tej informacji wytwórnia wokalistki rozpoczęła dramatyczne poszukiwania zastępczyni. Miało paść na nastolatkę znalezioną w supermarkecie - Britney Shears. Teoria dotycząca wokalistki zakłada natomiast, że Spears miała kilka sobowtórek i to właśnie tym można tłumaczyć jej wahania formy i problemy emocjonalne.

Miley Cyrus - ofiara morderstwa?

Wokalistka i gwiazda Disneya miała zostać zamordowana w 2010 roku przez twórców jej telewizyjnego show "Hanna Montana", gdyż zaczęła zachowywać się zbyt kontrowersyjnie i stracili nad nią kontrolę. Inna teoria mówiła, że gwiazda nie chciała brać udziału w orgiach organizowanych przez producentów telewizyjnych, co sprawiło, że ci dotkliwie ją pobili, a ciało wyrzucili na pustyni w Kalifornii. Samą wokalistkę zastąpili natomiast kimś innym.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje