Reklama

Reklama

Wybierz z nami polski przebój 2017 roku

Koniec roku nadchodzi wielkimi krokami. Z tej okazji chcemy zaprosić was do głosowania na polski przebój roku.

Ania Dąbrowska, a może Taco Hemingway? Wybierz z nami przebój roku

W zestawieniu znajduje się 12 najpopularniejszych i najczęściej komentowanych utworów, które zostały wydane jako single w 2017 roku oraz podbijały mainstreamowe radiostacje i serwisy streamingowe.

Piosenki w ankiecie znajdującej się na dole tekstu zostały ułożone losowo. Na wasze głosy czekamy do końca roku, czyli do 31 grudnia do godziny 23:59. Oto kandydaci do miana polskiego przeboju roku:

Natalia Nykiel - "Spokój"

Singel "Spokój" Natalii Nykiel promuje drugi album wokalistki pt. "Discordia". Za muzykę do utworu odpowiadał Fox, tekst stworzyła sama piosenkarka we współpracy z Michałem Majakiem. Do kawałka powstał teledysk, który został nakręcony na Cyprze. Jego reżyserem jest Krzysztof Grudziński.

Reklama

Sprawdź tekst utworu "Spokój" w serwisie Teksciory.pl!

Marta Gałuszewska - "Nie mów mi nie"

Zwyciężczyni tegorocznej edycji "The Voice of Poland" swój singel zaprezentowała w półfinale programu. Słowa do niego napisał Patryk Kumór oraz sama Marta Gałuszewska, natomiast za muzykę odpowiedzialni byli Dominic Buczkowski-Wojtaszek, Sarah Reeve i Steven Manovski.

Sprawdź tekst utworu "Nie mów mi nie" w serwisie Teksciory.pl!

Ania Dąbrowska - "Porady na zdrady (Dreszcze)"

Singel "Porady na zdrady" promował film o tym samym tytule w reżyserii Ryszarda Zatorskiego. Dąbrowska skomponowała muzykę i napisała tekst (wspomagała ją również Martyna Melosik).

Sprawdź tekst utworu "Porady na zdrady (Dreszcze)" w serwisie Teksciory.p

Taco Hemingway - "Nostalgia"

Singel promujący kolejną EP-kę Taco Hemingwaya pt. "Szprycer" wyprodukował współpracujący z raperem Rumak. Teledysk do numeru nakręcili Jan Kwapisz i Alan Willmann.

Sprawdź tekst utworu "Nostalgia" w serwisie Teksciory.pl!

Quebonafide feat. Klaudia Szafrańska - "Candy"

Utwór "Candy" wyprodukowany przez Deemza z gościnnym udziałem Klaudii Szafrańskiej z Xxanaxxu, znalazł się na wydanej wraz z płytą "Egzotyka" EP-ce "Dla fanek Euforii".

Sprawdź tekst utworu "Candy" w serwisie Teksciory.pl!

Otsochodzi feat. Taco Hemingway - "Nowy Kolor"

Wspólny numer Otsochodzi i Taco Hemingwaya promował drugi album tego pierwszego pt. "Nowy kolor". Za produkcję singla odpowiedzialni byli Michał Graczyk i 2K. Teledysk do natomiast dzieło Krzysztofa Grajpera i Film Fiction.

Sprawdź tekst utworu "Nowy kolor" w serwisie Teksciory.pl!

Sarsa - "Bronię się"

Numer "Bronię się" pochodzi z drugiej płyty Sarsy "Pióropusze", która ukazała się w 2017 roku. Muzykę do niego stworzył Steve Manovski.

Sprawdź tekst piosenki "Bronię się" w serwisie Teksciory.p

Michał Szpak - "Don't Poison Your Heart"

"Don't Poison Your Heart" to singel Michała Szpaka, promujący jego zaplanowany na 2018 roku album. Twórcami nagrania są Andy Palmer (muzyka) oraz Kamil Varen (tekst). Ten duet był również twórcą eurowizyjnego hitu Szpaka, "Color of Your Life".

Sprawdź tekst utworu "Don't Poison Your Heart" w serwisie Teksciory.pl!

Kayah feat. Idan Raichel - "Po co"

"Po co" to efekt współpracy Kayah z izraelskim kompozytorem i muzykiem Idanem Raichelem. Produkcją piosenki zajął się Jan Smoczyński. Teledysk wyreżyserował Michał Węgrzyn.

Sprawdź tekst utworu "Po co" w serwisie Teksciory.pl!

Kamil Bednarek - "Jak długo jeszcze"

Do współpracy nad singlem "Jak długo jeszcze", promującym płytę "Talizman", Kamil Bednarek zaprosił Łukasza Bzowskiego. W teledysku do utworu wystąpiła wokalistka Natalia Szroeder. Za reżyserię klipu odpowiadał Michał Braum.

Sprawdź tekst piosenki "Jak długo jeszcze"" w serwisie Teksciory.pl!

Karolina Artymowicz - "Dalej"

Karolina Artymowicz dała się poznać widzom dzięki reaktywowanemu w tym roku programowi "Idol". Wokalistka zajęła w nim drugie miejsce, jednak zaraz po programie w sieci pojawił się jej debiutancki singel "Dalej". Za jego produkcję, miks i mastering odpowiadał Marcin Bors.

Sprawdź tekst piosenki "Dalej"" w serwisie Teksciory.pl!

Kortez - "Dobry moment"

"Dobry moment" to pierwszy singel promujący drugi album Korteza "Mój dom". Tekst do piosenki stworzyła Agata Trafalska, za zdjęcia do teledysku odpowiedzialna była Agata Trafalska i Ola Przytuła.

Sprawdź tekst piosenki "Dobry moment"" w serwisie Teksciory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje