Reklama

Reklama

To było grane w 2011 roku. Pamiętasz te przeboje?

Pięć lat temu podbijały listy przebojów. Dziś część słuchaczy o nich zapomniało. Przypominamy, jakie utwory królowały w radiu w 2011 roku.

Michael Telo - "Ai se eu te pego!"

Słynny przebój Brazylijczyka nigdy nie stałby się tak popularny (również w Polsce), gdyby nie przyszły piłkarz Barcelony, Neymar. To on jako pierwsza popularna osoba zatańczyła do utworu. W jego ślad w niedalekiej przyszłości poszli m.in. Cristiano Ronaldo oraz Marco Reus. No i przy okazji miliony fanów na całym świecie.

Calvin Harris i Rihanna - "We Found a Love"

Utwór pochodzący z szóstego albumu Rihanny oraz trzeciej płyty producenta Calvina Harrisa natychmiastowo podbił listy przebojów. Usłyszeć można było go wszędzie, a jeszcze większym zainteresowaniem cieszył się teledysk do numeru. Ten nakręcony w Irlandii Północnej wywołał sporo kontrowersji. Na nim bowiem wokalistka miała gloryfikować zażywanie narkotyków. Wiele osób odnosiło również klip do związku Rihanny z Chrisem Brownem.

Reklama

Zakopower - "Boso"

Cała Polska w 2011 roku śpiewała również  "Boso". W pewnym momencie utwór królował na większości list przebojów dużych rozgłośni. Spora w tym zasługa chwytliwego tekstu stworzonego przez Sebastiana Karpiela-Bułeckę i Barłomieja Kudasika.

Maroon 5 i Christina Aguilera - "Moves Like Jagger"

W 2011 roku grupa Adama Levine’a postanowiła zaprosić Christiną Aguilerę, aby wspólnie oddać hołd tanecznym ruchom Micka Jaggera. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę. Wspólny utwór stał się niezwykle popularny, natomiast fani docenili dobrze zrealizowany teledysk z archiwalnymi materiałami dot. The Rolling Stones.

Adele - "Rolling In The Deep" oraz "Someone Like You"

Płyta "21" Adele podbiła świat muzyki. To głównie zasługa świetnych singli, które nie opuszczały przez długi czas pierwszych miejsc list przebojów. I nie chodzi tylko o "Rolling In The Deep" (który pojawił się w sieci pod koniec 2010 roku). Sporą popularnością cieszyły się również utwory "Someone Like You" oraz "Set Fire to the Rain".

Sylwia Grzeszczak - "Małe Rzeczy"

Po sukcesie płyty "Ona i On" nagranej z Liberem, Sylwia Grzeszczak wydała w 2011 roku album "Sen o przyszłości". Tam znalazła się również ballada "Małe rzeczy", która biła rekordy popularności w Polsce.

Katy Perry - "E.T." oraz "Last Friday Night"

W 2011 roku nie mogło zabraknąć również akcentu od Katy Perry. Najpierw wydała singel "E.T.", na którym gościnnie zarapował Kanye West. W tym samym roku pojawił się również utwór i teledysk "Last Friday Night (T.G.I.F.)", z gościnnym udziałem wyszydzanej w internecie Rebeki Black. W nim także Perry przeszła metamorfozę - od niechcianej dziewczyny do rozchwytywanej seksbomby.

Lady Gaga - "Born This Way"

To ten utwór w 2011 roku pobił rekord sprzedaży w sklepie iTunes zaledwie w pięć godzin. Singel "Born This Way" zapowiadał drugi album Lady Gagi o tym samym tytule. W zrealizowanym do utworu teledysku pojawił się model Zombie Boy. Wokalistka postanowiła poprzeć również w nim homoseksualistów za sprawą umieszczenia w teledysku różowego trójkąta.

LMFAO - "Party Rock Anthem"

Utwór LMFAO znany był głównie dzięki teledyskowi z charakterystycznym tańcem bohaterów.

Enej - "Radio Hello"

Numer grupy Enej został przebojem lata według RMF FM i był bardzo bliski zwycięstwa w zestawieniu "Przebój Roku 2011" tej samej radiostacji.

Yugopolis i Maleńczuk - "Ostatnia nocka"

Konkurentem dla Enej w walce o przebój roku niewątpliwie był utwór Macieja Maleńczuka nagranego w ramach projektu "Yugopolis 2".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy