Reklama

Przebój Roku RMF 2016: Natalia Nykiel kontra Ewelina Lisowska

W przedostatnim pojedynku, który prezentujemy, przedstawiamy utwory dwóch polskich wokalistek młodego pokolenia – Natalii Nykiel i Eweliny Lisowskiej.

Utwory Natalii Nykiel i Eweliny Lisowskiej walczą o miano przeboju roku RMF

Do 29 grudnia na naszych stronach będziemy prezentować wybrane "pojedynki" kandydatów do plebiscytu Przebój Roku RMF FM. W dzisiejszym pojedynku przybliżamy utwory Natalii Nykiel - "Error" oraz Eweliny Lisowskiej - "Prosta sprawa".

Wszelkie informacje na temat sposobu głosowania można znaleźć na oficjalnej stronie RMF FM. Tam też można zapoznać się z wszystkimi propozycjami, na które można oddać głos.

Reklama

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAGŁOSOWAĆ!

"Error" Natalii Nykiel to pierwsza, zupełnie nowa kompozycja wokalistki od czasu wydania debiutanckiego albumu zatytułowanego "Lupus Electro". Utwór wraz z teledyskiem sieci pojawił się 25 maja 2016 roku (reżyserii podjął się Florian Malak) i od tego czasu na Youtube zdobył ponad 30 milionów wyświetleń.

- Singel jest bardziej kontynuacją tego, co było na pierwszym albumie. Wieńczy też to, co wydarzyło się przez ostatni rok. Raczej trzymałabym go jeszcze w rozdziale "Lupus Electro" -  mówiła o singlu Nykiel w rozmowie z Interią.

Wokalistka nie chciała, aby "Error" został odczytany jako zapowiedź drugiej płyty, która prawdopodobnie pojawi się w 2017 roku, jednak Nykiel nie zdradziła żadnych szczegółów dotyczących wydawnictwa.

Nieco później, bo 27 lipca, w sieci pojawił się singel Eweliny Lisowskiej "Prosta sprawa", który zwiastował płytę "Ponad wszystko". Premiera albumu nastąpiła 4 listopada. 

"To piosenka o silnej, zdecydowanej dziewczynie, która wie, czego chce i nie będzie byle czego brać. Dokładnie opisuje stan, w jakim obecnie się znajduję. Jestem na pewno o wiele pewniejsza siebie i przede wszystkim niezależna" - mówiła wokalistka w rozmowie z PAP.

"Przy jej pisaniu inspirowałam się latynoskimi brzmieniami. Nie ukrywam, że natchnienie dał mi też udział w 'Tańcu z gwiazdami'. Chciałam napisać piosenkę, do której będę mogła zatańczyć m.in. salsę" - tłumaczyła Lisowska.

Przeszłość w talent show

Zarówno Nykiel, jak i Lisowska w przeszłości zaprezentowały się szerszej publice w programach talent show. Pierwsza z nich występowała w drugiej edycji "The Voice of Poland" (jako podopieczna Patrycji Markowskiej dotarła do odcinka finałowego). Druga po epizodzie w post-hardcore’owym zespole Nurth pojawiła się w programach "Mam talent" oraz "X Factor" (śpiewała w drugiej edycji i dotarła do półfinału).

Udział w reklamach

Obie wokalistki łączy również udział w reklamach. Singel "Error" Natalii Nykiel został wykorzystany w kampanii jednego z operatorów telefonicznych, natomiast Lisowska i jej "włączamy niskie ceny" reklamowały jeden ze sklepów RTV w Polsce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Natalia Nykiel | Ewelina Lisowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje