Reklama

Reklama

Przebój Roku RMF 2016: Natalia Nykiel kontra Ewelina Lisowska

W przedostatnim pojedynku, który prezentujemy, przedstawiamy utwory dwóch polskich wokalistek młodego pokolenia – Natalii Nykiel i Eweliny Lisowskiej.

W przedostatnim pojedynku, który prezentujemy, przedstawiamy utwory dwóch polskich wokalistek młodego pokolenia – Natalii Nykiel i Eweliny Lisowskiej.
Utwory Natalii Nykiel i Eweliny Lisowskiej walczą o miano przeboju roku RMF /Mateusz Jagielski/Wojciech Stróżyk /Reporter

Do 29 grudnia na naszych stronach będziemy prezentować wybrane "pojedynki" kandydatów do plebiscytu Przebój Roku RMF FM. W dzisiejszym pojedynku przybliżamy utwory Natalii Nykiel - "Error" oraz Eweliny Lisowskiej - "Prosta sprawa".

Wszelkie informacje na temat sposobu głosowania można znaleźć na oficjalnej stronie RMF FM. Tam też można zapoznać się z wszystkimi propozycjami, na które można oddać głos.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZAGŁOSOWAĆ!

"Error" Natalii Nykiel to pierwsza, zupełnie nowa kompozycja wokalistki od czasu wydania debiutanckiego albumu zatytułowanego "Lupus Electro". Utwór wraz z teledyskiem sieci pojawił się 25 maja 2016 roku (reżyserii podjął się Florian Malak) i od tego czasu na Youtube zdobył ponad 30 milionów wyświetleń.

Reklama

- Singel jest bardziej kontynuacją tego, co było na pierwszym albumie. Wieńczy też to, co wydarzyło się przez ostatni rok. Raczej trzymałabym go jeszcze w rozdziale "Lupus Electro" -  mówiła o singlu Nykiel w rozmowie z Interią.

Wokalistka nie chciała, aby "Error" został odczytany jako zapowiedź drugiej płyty, która prawdopodobnie pojawi się w 2017 roku, jednak Nykiel nie zdradziła żadnych szczegółów dotyczących wydawnictwa.

Nieco później, bo 27 lipca, w sieci pojawił się singel Eweliny Lisowskiej "Prosta sprawa", który zwiastował płytę "Ponad wszystko". Premiera albumu nastąpiła 4 listopada. 

"To piosenka o silnej, zdecydowanej dziewczynie, która wie, czego chce i nie będzie byle czego brać. Dokładnie opisuje stan, w jakim obecnie się znajduję. Jestem na pewno o wiele pewniejsza siebie i przede wszystkim niezależna" - mówiła wokalistka w rozmowie z PAP.

"Przy jej pisaniu inspirowałam się latynoskimi brzmieniami. Nie ukrywam, że natchnienie dał mi też udział w 'Tańcu z gwiazdami'. Chciałam napisać piosenkę, do której będę mogła zatańczyć m.in. salsę" - tłumaczyła Lisowska.

Przeszłość w talent show

Zarówno Nykiel, jak i Lisowska w przeszłości zaprezentowały się szerszej publice w programach talent show. Pierwsza z nich występowała w drugiej edycji "The Voice of Poland" (jako podopieczna Patrycji Markowskiej dotarła do odcinka finałowego). Druga po epizodzie w post-hardcore’owym zespole Nurth pojawiła się w programach "Mam talent" oraz "X Factor" (śpiewała w drugiej edycji i dotarła do półfinału).

Udział w reklamach

Obie wokalistki łączy również udział w reklamach. Singel "Error" Natalii Nykiel został wykorzystany w kampanii jednego z operatorów telefonicznych, natomiast Lisowska i jej "włączamy niskie ceny" reklamowały jeden ze sklepów RTV w Polsce.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL