Reklama

Polskie boysbandy: Just 5 i reszta

Boysbandy w Polsce cieszyły się ogromną popularnością. 'N Sync, Backstreet Boys czy Take That, podbijały w naszym kraju listy przebojów oraz serca nastolatek. Rodzimych boysbandów nie doczekaliśmy się jednak zbyt wielu. Ścieżkę przetarł w latach 90. XX wieku Just 5, ale następcy pojawili się dopiero kilkanaście lat później.

Na początku ustalmy, że boysbandy to nie zespoły muzyczne, gdzie chociaż jeden członek w formacji gra na instrumentach.

Reklama

Boysbandy na zachodzie wykonywały muzykę pop. W Polsce można oczywiście przyjmować, że boysbandami są również zespoły disco polo. W tym przypadku do zestawienia zaliczylibyśmy takie grupy jak Weekend i Boys. Jednak na potrzeby listy ograniczyliśmy się do boysbandów popowych.

Just 5

Just 5 to najpopularniejszy polski boysband, który został założony w 1997 roku, a członkowie zostali wybrani w castingu. W jej skład weszli: Bartek Wrona, Grzegorz Kopala, Daniel Moszczyński, Shadi Atoun oraz Robert Kryla.

Grupa zadebiutowała płytą "Kolorowe sny" i z miejsca podbiła serca słuchaczy. Zespół zdobył gigantyczną sławę, a wiele nastolatek zrobiłoby wszystko, aby spotkać się ze swoimi idolami. Ich debiut pokrył się podwójną platyną, a singla "Kolorowe sny" znał każdy młody Polak.

Just 5 wydali jeszcze dwie płyty - "Zaczarowany świat" (ponad 100 tys. sprzedanych egzemplarzy) oraz "Cienie wielkich miast". Po wydaniu trzeciego albumu w 1999 roku członkowie postanowili zakończył działalność.

Sprawdź tekst piosenki "Kolorowe sny" w serwisie Teksciory.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Just 5 | Bartek Wrona | Grzegorz Kopala | Neo | Looking4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje