Reklama

Reklama

Najdziwniejsze diety gwiazd muzyki

Gwiazdy, aby osiągnąć odpowiednią sylwetkę, zrobią naprawdę wiele. Czasem nawet poddadzą się drastycznym dietom, niekoniecznie korzystnym dla ich zdrowia.

Beyonce - dieta cytrynowa i tymczasowy weganizm

W 2006 roku na ekrany kin trafił film "Dreamgirls", z Beyonce w roli głównej. Aby zagrać w filmie, wokalistka musiała zrzucić zbędne kilogramy. Postawiła na drakońską dietę cytrynową (zwaną również lemoniadową). Jej zmagania trwały 10 dni i miały przynieść zadowalające efekty (gwiazda twierdzi, że straciła 9 kilogramów).

W tym czasie musiała odrzucić posiłki stałe i pić 2,5 litra wody z cytryną dziennie. W diecie ważny był syrop klonowy oraz pieprz cayenne. Artystka miała też ćwiczyć dwie godziny dziennie. Dzięki Beyonce dieta zrobiła się niezwykle popularna, chociaż dietetycy ostrzegali, że w trakcie jej stosowania pozbywamy się wody i masy mięśniowej, a nie tłuszczu.

Reklama

W 2015 roku Beyonce stosowała inną, mniej rygorystyczną dietę. Na 22 dni przeszła na weganizm. Mimo to wokalistce nie zależało na zbyt dużej utracie wagi, gdyż - jak sama przyznała - lubi swoje krągłości.

Madonna - dieta powietrzna

Królowa popu w trakcie kariery próbowała wielu diet. Była wegetarianką, ograniczała węglowodany, a nawet zainteresowała się dietą powietrzną (główna wytyczna - posiłek jest przygotowywany, ale nie jedzony). Obecnie wokalistka stosuje dietę makrobiotyczną bogatą w błonnik i węglowodany. Dobre odżywianie w połączeniu z treningami, sprawiają, że Madonna, mimo 57 lat, wciąż wygląda świetnie.

Christina Aguilera - dieta kolorowa

Kiedy Aguilera nieco przybrała na wadze, postanowiła szybko coś z tym zrobić. Pierwszym pomysłem była kontrowersyjna dieta kolorowa. Polegała na spożywaniu produktów o jednym kolorze przez sześć dni w tygodniu (w poniedziałek mógł to być kolor zielony, we wtorek czerwony itp.), natomiast siódmego dnia diety powstawała kombinacja z wszystkich kolorów tygodnia.

Szybko okazało się, że dieta nie przynosiła spodziewanych efektów, więc wokalistka przerzuciła się na dietę bardziej efektywną. Aguilera jadła o stałych porach, nie piła napojów gazowanych i regularnie ćwiczyła. W ciągu kilku miesięcy zrzuciła ok. 20 kilogramów.

Chris Martin - dieta 6:1

Lider Coldplay przyznał, że obecnie jest na diecie, w trakcie której przez sześć dni je normalnie, natomiast przez jeden dzień w tygodniu nie przyjmuje pokarmów, a pije jedynie wodę. Jak stwierdził, taka dieta pomaga mu wzmocnić głos i sprawia, że jest bardziej kreatywny.

Specjaliści ds. żywienia wcale nie podzielają entuzjazmu co do jednodniowej głodówki, twierdząc, że może ona doprowadzić do zawrotów głowy, drażliwości oraz niebezpiecznego spadku poziomu cukru w organizmie.

Rick Ross - gruszki

Rick Ross dzięki odpowiednim ćwiczeniom i diecie schudł ponad 50 kilogramów. Raper stwierdził, że duża w tym zasługa owoców, zwłaszcza gruszek. Ross, oprócz zrzucenia wagi, został również wyróżniony przez organizację USA Pears za zasługi w promocji gruszek w Stanach Zjednoczonych wśród młodych ludzi.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje