Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (08.04 – 14.04)

Powrót All Saints to nie jedyna płyta, z którą warto zapoznać się w tym tygodniu. Oto zestaw (zdominowany przez polskie wydawnictwa!), który proponujemy na najbliższe, coraz cieplejsze dni.

Fragment okładki płyty "Niechęć"

Niechęć - "Niechęć"


Po bardzo dobrze przyjętym debiutanckim albumie "Śmierć w miękkim futerku", zespół Niechęć wraca z nową płytą.

Reklama

Wydawnictwo zatytułowane po prostu "Niechęć" to "bardzo osobista opowieść", ale równie zwariowana, bezkompromisowa, hipnotyzująca (jak okładka!) i zaskakująca jak debiut. Wkrótce na naszych stronach przeczytacie wywiad, w którym założyciel grupy Rafał Błaszczak opowiada m.in. o tym jak i gdzie powstawał album.

Na zachętę zobaczcie teledysk do utworu "Krew" z drugiej płyty Niechęci:

M83 - "Junk"

M83, czyli projekt Anthony’ego Gonzaleza, prezentuje album "Junk", nad którego produkcją czuwał sprawdzony producent Justin Meldal-Johnsen. Gonzalez do współpracy nad płytą zaprosił ciekawy skład gości, w których są: Beck, Mai Lan, Jordan Lawlor i Susanne Sundfor.

Przypominamy, że M83 będzie można w tym roku zobaczyć na gdyńskim Open'erze.

Rasmentalism - "1985"

Ras i Ment XXL nieskromnie twierdzą, że to ich najlepszy i najbardziej osobisty album w karierze. Gdy słucha się utworów takich jak "Jeszcze jeden kieliszek" oraz "Ale zdejmij buty", można faktycznie zgodzić się z duetem, że to będzie nie tylko ich najciekawszy materiał, ale również jedna z najlepszych rapowych płyt roku. Gościnnie na płycie pojawili się Ten Typ Mes oraz Otscochodzi.

Soniamiki - "Federico"

Soniamiki, czyli Zosia Mikucka, to artystka, która oferuje bajkowy synthpop w surowym wydaniu. Wokalistka wydała do tej pory dwie płyty, jedną w Niemczech, jedną w Polsce. Inspiracją dla nowego krążka jest, ukochany przez Soniamiki, Federico Fellini. Jego wiara w potęgę ludzkiej wyobraźni, wolność wyboru i możliwość wpływania na swoje życie jest niezmiennie pożywką dla twórczości Zosi. Album nagrany został w Radiu Łódź, a zmiksowany przez Lukasa Leonhardta, berlińskiego producenta, z którym artystka pracuje od początku swojej kariery.

Niki & The Dove - "Everybody's Heart Is Broken Now"

Szwedzki duet Niki & The Dove po świetnie przyjętym debiucie "Instinct" z 2012 roku, postanowił po czterech latach przerwy zaprezentować nowy materiał pt. "Everybody’s Heart Is Broken Now". Singlem promującym wydawnictwo był numer "Play It on My Radio". Na albumie łącznie znalazło się 17 utworów.

Przygotowali Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rasmentalism | Niechęć | M83 | Soniamiki

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje