Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (18.03 - 24.03)

Najgłośniejszymi premierami tego tygodnia były niewątpliwie płyty Iggy'ego Popa i Gwen Stefani. Ale my chcemy, żeby z waszych głośników popłynęły w ciągu najbliższych dni też inne dźwięki. Co jeszcze warto sprawdzić? Oto nasze podpowiedzi.

Okładka albumu "Davos" duetu Rebeka

Rebeka - "Davos"

Gdy trzy lata temu uraczyli nas dźwiękami swojej debiutanckiej "Hellady", wiele serwisów muzycznych nazwało ich "nadzieją polskiej elektroniki". Duet Rebeka podbił serca słuchaczy i krytyków, dawał koncerty w kraju i poza jego granicami, a przy okazji nieustannie tworzył.

Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny wracają z płytą numer dwa i pokazują, że warto było wyczekiwać i tęsknić. Coś nam podpowiada, że stos komplementów kierowanych pod ich adresem urośnie przynajmniej na wysokość tej ich "Czarodziejskiej góry", w której powstawał album "Davos".

Reklama

Płytę zwiastował kawałek "Perfect Man", do którego powstał także teledysk:

Vienio - "Hore"

Ostatnimi odważnymi decyzjami Vienio mógł narobić sobie kilku wrogów na polskiej rap-scenie. Decyzja o nagraniu płyty, która będzie łączyć nowe nurty w hip hopie z klubowymi rytmami, zbiegła się z udziałem rapera w programie "Agent - Gwiazdy".

Wydaje się jednak, że pozycja w środowisku Vienia jest na tyle mocna, że większość nie będzie miała mu za złe wolt stylistycznych i kolejnego romansu z telewizją.

Nową płytę rapera wyprodukował Qba Janicki, znany ze współpracy z Wojtkiem Mazolewskim, producent i inżynier dźwięku. Płytę, której skrót rozszyfrowuje się jako Historie Opowiadania Retrospekcje Emocje, promują teledyski "Hore myśli" oraz "Manifest normalsów".

Abel - "Hannibal"

Poprzeczka dla Abla po debiutanckim albumie "Ostatni sarmata" została zawieszona naprawdę wysoko. Jednak sam raper wydaje się nie odczuwać presji. Single wyraźnie pokazują, że wciąż jest on w formie. Podobnie jak twórca muzyki na albumie, czyli Brat Jordah. Gościnnie na płycie pojawili się Tede, Diox, Holak, Seta oraz Rosalie.

Undeworld - "Barbara, Barbara, We Face a Shining Future"

Królowie elektroniki po sześciu latach przerwy postanowili nagrać kolejną płytę. Duet Karl Hyde i Rick Smith do współpracy nad nowym materiałem zaprosił producenta High Contrast. Tytuł albumu nawiązuje do ostatnich słów ojca Smitha, które powiedział zaraz przed śmiercią. W ten sposób próbował on pocieszyć swoją żonę Barbarę, która nie wyobrażała sobie życia bez męża. Materiał promuje utwór "I Exhale".

Damien Jurado - "Visions of Us on the Land"

Damien Jurado zadebiutował na scenie jeszcze w latach 90. Teraz wydaje swój dwunasty już album, który jest jednocześnie ostatnią częścią jego trylogii płytowej zapoczątkowanej w 2012 roku wydawnictwem "Maraqopa".

Jednym z singli zapowiadających "Visions of Us on the Land" był kawałek "Qachina". Zobaczcie teledysk:

Przygotowali Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Vienio | Abel | Underworld | Rebeka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje