Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (19.02 - 25.02)

Tydzień bez dużej premiery płytowej to tydzień stracony? Nic podobnego! Oto kilka pozycji, z którymi warto się zapoznać w najbliższych dniach.

Okładka płyty BJ The Chicago Kid "In My Mind"

Zamilska - "Undone"

Kiedy w 2014 roku Zamilska opublikowała swój utwór "Quarrel", w mig została okrzyknięta nadzieją rodzimej elektroniki, wzbudzając zachwyt mediów i słuchaczy. Później jej kawałek "Duel 35" został wykorzystany w jednym z pokazów domu mody Diora w grudniu 2014 w Tokyo.

Po sukcesie płyty "Untune" Zamilska prezentuje EP-kę "Undone". Jak głosi materiał prasowy album "jest utrzymane w konwencji ciężkich, wypełnionych basem brzmień. Płyta czerpie z różnorodnych inspiracji: od surowych elementów techno po precyzyjnie przeplecione plemiennymi śpiewami a także industrialnymi dźwiękami utwory". Sprawdźcie koniecznie!

Reklama

Yoko Ono "I’m A Witch Too"

"I’m A Witch Too" to kontynuacja wydanej w 2007 roku płyty "I’M A Witch" z remiksami utworów Yoko Ono. Tym razem z jej twórczością zmierzyli się m.in. Peter Bjorn and John, Death Cab For Cutie, Moby, Penguin Prison, Portugal. The Man, Miike Snow, Sparks, tUnE-yArDs, a także jej syn Sean Lennon.

BJ The Chicago Kid - "In My Mind"

Drugi studyjny album rapera, wokalisty i kompozytora o pseudonimie BJ The Chicago Kid będzie również jego debiutem w wytwórni Motown. Na płycie, gdzie można znaleźć soul, R&B i hip hop, gościnnie pojawili się m.in. Kendrick Lamar, Chance The Rapper oraz Big K.R.I.T. Płytę, która jeszcze przed premierą w Stanach uznawana jest za jedną z najciekawszych wydawnictw roku promują single "The Church" oraz "The Resume".

Submotion Orchestra - "Colour Theory"

Grupa związana z legendarną wytwórnią Ninja Tune (obecnie działa w sublabelu Counter) w 2016 roku prezentuje swój czwarty album studyjny. Jak przekonują muzycy, płyta będzie niezwykle emocjonalna, a co ważniejsze ma zachwycać rozmachem i dbałością o szczegóły. Materiał promuje singel "Needs".

Jack Garratt - "Phase"

Zdobycie nagrody Critics' Choice jest dla wielu muzyków znakomitą rekomendacją na Wyspach. Czy z takiego bonusu skorzysta w przyszłości Jack Garratt? Okaże się wkrótce. Obecnie rozpoczyna on promocję albumu "Phase". Brytyjczyk nie tylko skomponował cały materiał i na nim zaśpiewał, ale również zajął się jego produkcją. W tym aspekcie pomagali mu również Mike Spencer oraz Bastian Langebak.

Jeżeli te kilka propozycji nadal wam nie wystarcza, możecie sprawdzić również trzecią płytę The Shipyard "Niebieska linia", na którym formacja z Trójmiasta łączy rockowe brzmienia i radiową przebojowość.

Przygotowali Daniel Kiełbasa i Justyna Grochal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje