Reklama

Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (05.02 - 11.02)

Na naszych stronach możecie przeczytać recenzję nowej płyty Eltona Johna. Ale nie jest to jedyna tegotygodniowa premiera, na którą warto zwrócić uwagę. Jak co tydzień zgromadziliśmy wszystkie ciekawe nowości w jednym miejscu.

Okładka płyty DIIV - "Is The Is Are

Małpa - "Mówi"


Siedem lat na swój drugi album kazał czekać Łukasz Małkiewicz, czyli Małpa. Jednak gdy przesłucha się single promujące płytę oraz przeczyta pierwsze opinie na temat świeżego materiału toruńskiego rapera, to można dojść do wniosku, że Małpa wynagrodził wszystkim swoją nieobecność.

Utwory takie jak "Satelity", "Naiwniak" oraz "Po sygnale" pokazują, że potencjał albumu jest ogromny.

Gościnnie na płycie pojawili się Włodi, Jinx oraz Mielzky, a za produkcję odpowiadali m.i.n Zetena, Donatan i Stona.

Reklama

Sprawdź tekst "Po sygnale" w serwisie Teksciory.pl

Junior Boys - "Big Black Coat"

Po wydaniu płyty "It’s All True" w 2011 roku Junior Boys, czyli Jeremy Greenspan i Johnny Dark skupili się na solowych projektach lub na współpracy z innymi artystami (Greenspan pracował m.in. z Caribou). Po pięciu latach kanadyjski duet wraca z nowym albumem "Big Black Coat" (ang. wielki czarny płaszcz).

"Wszystkie piosenki są o facetach, którzy są sfrustrowani swoim życiem emocjonalnym, sfrustrowani przez kobiety, sfrustrowani przez wszystko. Więc ten płaszcz stał się metaforą i analogią sposobu izolowania się od surowości kanadyjskiej zimy. To dość ponure" - tłumaczył tytuł albumu Greenspan.

Płytę zapowiadały dwa single: tytułowy "Big Black Coat" oraz "Over It".

Hańba - "Hańba"

Hańba to kapela z Krakowa, która w swojej twórczości łączy punk rocka z inspiracjami muzycznymi i tekstami pochodzącymi z XX-lecia międzywojennego (w ich twórczości pojawiają się m.in. wiersze Brzechwy, Tuwima i Broniewskiego). Album nagrywany był w studiu S4 Polskiego Radia przez realizatora Wojtka Przybylskiego. Po jego śmierci pracę nad albumem dokończył Jacek Gładowski.

W 2015 roku Hańbę można było zobaczyć na OFF Festivalu (jeden z najlepszych koncertów całej imprezy), a muzyką i charakterystycznym wizerunkiem grupy zainteresowała się rozgłośnia KEXP i nagrała ich specjalny występ. Na "Hańbie" będzie można usłyszeć utwory dobrze znane z poprzednich EP-ek zespołu (m.in. utwór "Żydokomuna").

Flint - "Smokesex"

Po dobrze przyjętym albumie "Zła sława" Flint wraca z mixtapem "Smokesex". Wydawnictwo to 13 utworów opartych na newschoolowych podkładach, które wyprodukowali Cyga, Secretrank, DJ Flip, Udar, Salvare oraz Luxon.

Sprawdź tekst "Muzeum miłości" w serwisie Teksciory.pl

Field Music - "Commontime"

David i Peter Brewis, czyli braterski duet Field Music wydaje swoją szóstą płytę, na której znalazło się 14 kawałków.

Ich poprzedni studyjny album “Plumb" z 2012 roku zyskał nominację do prestiżowej nagrody Mercury Prize, więc oczekiwania wobec kolejnego wydawnictwa wzrosły. W czasie między wydaniem poprzedniej a nowej płyty muzycy postanowili nieco odpocząć od wspólnej pracy i albo skupili się na solowych projektach, albo pochylili nad twórczością innych.

Czy ta przerwa wyszła im na dobre? Sprawdźcie sami, a zachętą niech będzie singel "Dissapionted". Mamy nadzieję, że wbrew tytułowi, nie będziecie zawiedzeni.

DIIV - "Is This Is Are"

Świetnie przyjęty debiut "Oshin" po czterech latach doczekał się kontynuacji. Lider grupy Zachary Cole Smith przyznał, że płyta jest inspirowana tym, co działo się w życiu muzyka od czasu wydania pierwszej płyty. Artysta zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, a w 2013 roku wraz ze swoją dziewczyną Sky Ferreirą został aresztowany za posiadanie substancji niedozwolonych. Smith z pomocą partnerki podniósł się z dna. Ferreira pojawiła się również gościnnie na płycie w utworze "Blue Boredom (Sky’s Song)".

Nonkeen - "The Gamble"

Nonkeen to boczny projekt Nilsa Frahma - niemieckiego kompozytora i pianisty, który swoim nieszablonowym podejściem do muzyki zyskał szerokie grono słuchaczy na całym świecie.

Obok Frahma trio tworzą jego koledzy z dzieciństwa - Sebastian Singwald i Frederic Gmeiner. Cała trójka uczęszczała razem do szkoły podstawowej, a na bazie zainteresowań muzycznych wykształciła się ich wieloletnia przyjaźń.

"The Gamble" to pierwszy owoc tej muzycznej konfiguracji, efekt wielu godzin spędzonych na eksperymentalnych sesjach w piwnicy Singwalda. Oczekiwania fanów pozwolił nakierować pierwszy utwór z płyty "The Gamble", czyli kompozycja "Chasing God through Palmyra":

Wiz Khalifa - "Khalifa"

Szósty album Wiza Khalify trafił do sprzedaży niemal bez żadnej promocji. Być może jest to tylko przedsmak kolejnego albumu, który raper chce wydać jeszcze w tym roku. Na "Khalifie" gościnnie pojawili się najciekawsi raperzy młodego pokolenia: Ty Dolla Sign oraz Travis Scott. Ponadto swojego głosu na płycie użyczyli Rico Love, Courtney Noelle i Juicy J.

Singlem promującym jest numer "Bake Sale". Przypomnijmy, że Wiz Khalifa będzie jedną z gwiazd 15. edycji Open'er Festivalu.

Przygotowali Justyna Grochal i Daniel Kiełbasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama