Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (11.12 – 17.11)

Koniec grudnia nie obfituje w głośnie premiery płytowe, ale kilkoma pozycjami mniejszego kalibru warto się zainteresować. Oprócz mocnej reprezentacji hiphopowej (Ad.M.a, Kartky, Tau), wspomnieć należy również o powrocie Ścianki.

Okładka płyty Ad.M.a "Gdy skrzydła w popiele, boginie schodzą na ziemię"

Tau - "Restaurator"

Najnowsza produkcja Tau ma zaskakiwać pomysłami. Raper nie od dziś znany jest ze swoich niebanalnych umiejętności i z tego, że potrafi nawijać niemal pod każdy bit. Tak również ma być i tym razem. Na płycie przewiną się elementy rocka, trapu, newschoolu, soulu, g-funku, house i drum’n’bassu. Za produkcję odpowiadali Pawbeats, Chris Carson, Sherlock i SoDrumatic, a także Gawvi. Na płycie ma znaleźć się również muzyka o. Jakuba Waszkowika.

Reklama

Warto wspomnieć, że raper wcześniej w 2013 roku uznał, iż dokonała się w nim duchowa i artystyczna przemiana (raper nawrócił się na chrześcijaństwo), co związane było również ze zmianą pseudonimu na Tau. W 2014 roku ukazała się pierwsza płyta pod nowym pseudonimem pt. "Remedium".

Zobacz klip "Pinokyo":

Ad.M.a. - "Gdy skrzydła w popiele, boginie schodzą na ziemię"

Ad.M.a., którą w grudniu uznaliśmy odkryciem polskiego rapu 2015 roku, postanowiła uczcić swoje urodziny (12 grudnia) premierą trzeciego albumu "Gdy skrzydła w popiele, boginie schodzą na ziemię". Płytę promują single "Skandal", "Tramwaj zwany pożądaniem" oraz "Niebezpieczna przestrzeń". Każdy z nich został bardzo dobrze przyjęty przez słuchaczy. Jedynymi gośćmi na płycie będą DJ Flip oraz W.E.N.A.. Za produkcję materiału odpowiadali m.in. Jimmy Kiss, Teken i Łukasz K.

Zobacz klip "Skandal":

Kartky - "Fuego Infinito"

Bytomski raper kuje żelazo póki gorące i wypuszcza w tym roku drugi album. Po świetnie przyjętym krążku "Shadowplay", teraz przyszła pora na "Fuego Infinito". Gościnnie na płycie pojawili się m.in. JNR, Sarcast, Red oraz Igrekzet. Produkcjami zajęli się natomiast m.in. Lanek, Foux, HVZX oraz Airflake, czyli po raz kolejny można spodziewać wysokiej klasy bitów.

Zobacz klip "Tienes Fuego?":

Ścianka - "Niezwyciężony"

Fani legendarnej grupy Ścianka czekali na nowe wydawnictwo zespołu przez lata. Nowy album formacji to muzyka do słuchowiska powieści "Niezwyciężony" Stanisława Lema. Na wydawnictwie znalazły się dwa 20-minutowe utwory wybrane spośród całego materiału zrealizowanego do przedsięwzięcia.

Making Of słuchowiska "Niezwyciężony":

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ad.M.a | Tau | Ścianka | Kartky

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje