Reklama

Musisz tego posłuchać! Tygodniowy, subiektywny przegląd płytowy (27.11 - 3.12)

Krzysztof Krawczyk i papież Franciszek to nie jedyni wykonawcy (chociaż w przypadku papieża określenie wykonawca jest umowne), którzy wypuścili swoje płyty zaraz pod koniec listopada. Warto również zainteresować się innymi wydawnictwami. Dziś w cyklu "Prosto Mixtape Cztery", drugi album projektu Zaburzenia oraz koncertowy materiał grupy Deerhoof.

Okładka płyty Zaburzenia - "Igły"

"Prosto Mixtape Cztery"

Na specjalnej kompilacji wypuszczonej przez wytwórnię Prosto znalazło się dwadzieścia utworów oraz trzy remiksy. Na płycie udzielają się m.in.: 2sty, Białas, Diox, Sokół, Hades, KaeN, Kękę, Solar, VNM, Lukasyno, Pezet, Pono, Quebonafide, Ras oraz Taco Hemingway.

Reklama

Ponadto w projekt zaangażowano najlepszych producentów z Polski i świata. Bity zrobili m.in.: The Returners, SoDrumatic, Czarny HIFI, Drumkidz, Statik Selektah, Brall Beats, Sampler Orchestra oraz Sir Michu.

Nad całością projektu muzycznego czuwało czterech producentów: DJ B, Falcon1, Grubaz i Chwiał.

Zobacz klip "Brać życie za mordę" z "Prosto Mixtape Cztery":

Zaburzenia - "Igły"

Projekt Zaburzenia tworzy raper Kuba Witek (znany lepiej pod pseudonimem Tusz na Rękach) oraz producent Łukasz Palkiewicz, czyli Szatt. Oboje, mimo dobrze przyjmowanych albumów solowych, postanowili stworzyć coś wspólnie. W 2013 roku ukazał się album "Sny w których ginę", Był to materiał doceniony w środowisku hiphopowym, jednak bardzo słabo wypromowany. Miejmy nadzieje, że płyta "Igły", na której znalazło się dziesięć utworów, odbije się szerszym echem w mediach. Na wydawnictwie gościnnie udziela się Magda Wac.

Posłuchaj utworu "Igły":

Deerhoof - "Fever 121614"

"Fever 121614" to zapis koncertu, który odbył się w grudniu 2014 roku w Tokyo. Grupa na trasie promowała bardzo dobrze przyjętą płytę "La Isla Bonita".

Utwór "We Do Parties" na koncercie w Tokyo:

Jeżeli natomiast skromniejszy odcinek cyklu nie zaspokoił waszych potrzeb muzycznych, to możecie również sięgnąć po wydawnictwa, które nie trafiły do naszych poprzednich zestawień. Są to następujące płyty: Freddie Gibbs - "Shadow of a Doubt", Kaseciarz - "Gay Acid" oraz Igor Boxx - "Delirium".

Posłuchaj utworu "Many Lives" z płyty Kaseciarza:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Deerhoof

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje