Reklama

Jennifer Lopez z nagrodą MTV Vanguard. Oto jej pięć najpopularniejszych klipów

20 sierpnia w Nowym Jorku (21 sierpnia o 02:00 polskiego czasu) odbędzie się ceremonia wręczenia nagród MTV VMA. Specjalną statuetkę - Michael Jackson Video Vanguard Award – otrzyma Jennifer Lopez. To dobra okazja, by przypomnieć jej pięć najpopularniejszych teledysków na Youtube.

Jennifer Lopez w teledysku "Booty"

Nagroda Michael Jackson Video Vanguard Award przyznawana jest za całokształt twórczości. W tym roku wyróżniona tą statuetką zostanie 49-letnia Jennifer Lopez.

W poprzednich latach nagrodę tę otrzymali m.in. Michael Jackson, Madonna, Peter Gabriel, Guns N' Roses, Beastie Boys, Britney Spears, Justin Timberlake, Beyonce, Kanye West czy Rihanna.

Reklama

Muzycznie Jennifer Lopez zadebiutowała w 1999 roku płytą "On The 6". Album okazał się ogromnym sukcesem komercyjnym.

Tytuł pierwszej płyty Lopez pochodzi od numeru pociągu, którym wokalistka dojeżdżała do centrum na przesłuchania i lekcje tańca. "Tak właśnie zaczęłam swą podróż. W chybotliwym wagoniku metra" - mówiła sama artystka.

W ciągu całej swojej kariery Jennifer Lopez nagrała 45 teledysków oraz wydała trzy albumy wideo. Pierwszy z nich powstał do piosenki "Baila", natomiast ostatni zaprezentowała do teledysku "Dinero" z gościnny, udziałem Cardi B.

Posłuchaj piosenki "Dinero" w serwisie Teksciory.pl!

Jak przedstawia się natomiast pierwsza piątka najpopularniejszych teledysków J.Lo?

"On The Floor" ft. Pitbull (1,25 mld)

Teledysk do singla promującego płytę "Love?" wyreżyserował TAJ Stansberry, a choreografię stworzył Frank Gatson. "Chodzi o dobrą zabawę i spocenie się. Najważniejsza jest tutaj muzyka i zostawienie jej na parkiecie" - opowiadała ogólnikowo Lopez jeszcze przed premierą klipu, tłumacząc, że będzie w nim sporo tańca.

"Gram tutaj osobę, która prowadzi imprezę, zachowuję się, jakbym była trochę ponad tym, ale jednocześnie uwielbiam tego rodzaju podziemną kulturę tańca. Muszę być więc dzika i szalona, jednocześnie słodka i seksowna" - mówiła na planie wokalistka.

Teledysk oprócz ogromnej popularności, zdobył też uznanie dziennikarzy. Media chwaliły seksapil wokalistki i klimat klipu.

Sprawdź tekst piosenki "On The Floor" w serwisie Teksciory.pl!

"Ain’t Your Mama" (620 mln)

Klip do "Ain't Your Mama" stworzył Cameron Duddy. Wokalistka jeszcze przed jego premierą przyznawała, że teledysk miał zostać nagrany w klimacie vintage. Sama gwiazda pojawiła się w nim m.in. w strojach z lat 50. i 60.

"Pomyślałam, że możemy pokazać postęp kobiet i to, jak dorośliśmy do pewnych spraw, ale i jak w pewnych kwestiach nic się nie zmieniło. Od lat 50. do teraz walczymy o wszystko, na co zasługujemy" - zwracała uwagę. 

Sasha Geffen z MTV nazwała klip "politycznie naładowanym", a Leila Cobo z Billboardu zwróciła uwagę na sposób, w jaki Lopez pokazała walkę kobiet o swoje prawa. "Pani Lopez wyraża tu swoje stanowisko" - pisał natomiast Dave Quinn z "People".

Sprawdź tekst i tłumaczenie utworu "Ain't Your Mama" w serwisie Teksciory.pl!

"Dance Again" ft. Pitbull (442 mln)

"Dance Again" to efekt współpracy Lopez z dobrze znanym jej reżyserem, Paulem Hunterem. Dziennikarze szybko zauważyli, że teledysk kipi seksem i jest go sporo nawet jak na teledyski latynoskiej gwiazdy. Jenna Haily zwróciła natomiast uwagę na fakt, że Lopez była po mnogiej ciąży i wciąż wyglądała świetnie.

Teledysk wywołał też niewielkie kontrowersje. Skrytykował go m.in. przedstawiciel skrajnej prawicy w USA, Dan Gainor, który nazwał go nieodpowiednim oraz uznał, że pełen seksu teledysk pokazuje, jak bardzo Lopez jest zdesperowana, aby utrzymać się w branży.

Sprawdź tekst i tłumaczenie piosenki "Dance Again" w serwisie Teksciory.pl!

"Papi" (343 mln)

Teledysk do utworu "Papi", za który odpowiadał Paul Hunter, nakręcono w Los Angeles. Tym razem mniej w nim było tańca, a więcej... uciekania. Klip pokazywał Lopez osaczoną przez zainteresowanych nią mężczyzn. Dziennikarze docenili talent komediowy wokalistki i porównywali jej rolę w teledysku do tych w filmach "Pokojówka na Manhattanie" i "Powiedz tak".

Sprawdź tekst piosenki "Papi" w serwisie Teksciory.pl!

"Booty" ft. Iggy Azalea (283 mln)

Klip wyreżyserowany przez Hype’a Williamsa Lopez wprost określiła jako taki, gdzie "będzie sporo pośladków". Dziennikarze zaraz po jego premierze przyznali, że wokalistka nikogo nie okłamuje i tytuł utworu jest wyjątkowo adekwatny. Nagranie zestawiano również z innym teledyskiem budzącym sporo emocji, czyli "Anacondą" Nicki Minaj. Gościnnie w klipie Lopez wsparła australijska raperka Iggy Azalea.

Sprawdź tekst piosenki "Booty" w serwisie Teksciory.pl!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jennifer Lopez

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje