Byli w "Idolu", ale kariery nie zrobili
Monika Brodka, Krzysztof Zalewski, Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki to wykonawcy, którzy zrobili karierę po "Idolu". Jest jednak spora część wokalistów, którzy, mimo udziału w finałowych odcinkach, zniknęli.
Edycja pierwsza
Pierwszą edycję "Idola" wygrała Alicja Janosz, zostawiając w tyle Ewelinę Flintę i Szymon Wydrę. Wspomniana trójka zaistniała w świadomości słuchaczy w mniejszym lub większym stopniu. Muzyczne kariery rozwinęli również Ania Dąbrowska oraz Tomek Makowiecki.
Dużo gorzej potoczyła się kariera kilku innych uczestników programu. Jakub Rutnicki porzucił śpiewanie i postanowił zostać posłem. W Sejmie z ramienia Platformy Obywatelskiej zasiada od V kadencji. Michael Zawistowski po programie wrócił do Stanów Zjednoczonych. Patrycja Wódz próbowała swoich sił w grupie Queens, jednak po roku odeszła z formacji. Sam girlsband po 2008 roku zaprzestał działalności.
Większych sukcesów po zakończeniu programu nie odnieśli również Małgorzata Stępień oraz Paweł Nowak.
Jak dobrze pamiętasz program "Idol"?
Edycja druga
Zwycięzca drugiego "Idola", Krzysztof Zalewski, na swój sukces musiał czekać aż do 2013 roku, kiedy to zaprezentował się w nowej stylistyce muzycznej na płycie "Zelig". Karierę robi również Mariusz Totoszko, znany m.in. z grupy Volver. W 2014 roku wziął również udział w programie "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Aktywna muzycznie pozostaje Hania Stach, a Damian Aleksander spełnia się jako aktor teatralny oraz śpiewak operowy. W 2014 roku solowy debiut wydał również Bartosz Król, zaliczając wcześniej epizod w grupie Mafia.
Kariery nie zrobili natomiast inni uczestnicy. Bartłomiej Hom porzucił muzykę i obecnie przebywa w Wielkiej Brytanii. Marta Smuk jest aktorką Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, a media po raz ostatni wspominały o niej, gdy rozstawała się z Mariuszem Totoszką. Agnieszka Szewczyk obecnie działa w grupie Muzykolot i uczy śpiewu w szkole emisji głosu Konador. Magdalena Rejtczak i Małgorzata Kunc nie wybiły się po programie.
Edycja trzecia
Monika Brodka i długo, długo nic. Tak można podsumować rozwój karier uczestników trzeciej edycji "Idola". Tylko Paweł Kowalczyk nie pozwolił o sobie zapomnieć.
Zdobywca drugiego miejsca Kuba Kęsy przepadł bez wieści. Michał Karpacki próbował po "Idolu" swoich sił w "The Voice of Poland". Piotr Brodziński został aktorem Teatru Rozrywki w Chorzowie. W 2013 roku przypomniał o sobie Michał Gęsikowski, nagrywając utwór z Norbim "Wiem, że ciebie chcę". Inni uczestnicy nie zrobili karier muzycznych.
Program "Idol" po latach
Edycja czwarta
Czwarta edycja "Idola" nie wypromowała żadnego wokalisty. Maciej Silski po wydaniu debiutu "Alodium" i udziale w kilku gościnnych projektach, przepadł bez wieści.
Nieco lepiej wiedzie się Sławkowi Uniatowskiemu, który w tym roku ma wydać debiutancki album. W 2015 roku można było go usłyszeć na albumie Rasmentalismu "Wyszli coś zjeść" w utworze "Dna butelek".
Bartek Szymoniak obecnie jest wokalistą grupy Sztywny Pal Azji, a Piotr Lato, znany także z "Big Brothera", pracuje nad debiutanckim materiałem. Nina Cieślińska została prezenterką telewizyjną, natomiast reszta uczestników nie zrobiła karier w branży rozrywkowej.