Reklama

Reklama

Brit Awards: Co działo się w poprzednich latach?

24 lutego 2016 roku w Londynie odbędzie się 36. rozdanie nagród brytyjskiego przemysłu fonograficznego, znanych pod nazwą Brit Awards. Jedna z najważniejszych nagród muzycznych rozdawanych w Europie nie może równać się z Grammy rozmachem i liczbą przyznanych statuetek, ale mimo wszystko nie można powiedzieć, że na Brit Awards zawsze jest nudno, a Brytyjczycy nie potrafią się bawić. Oto kilka przykładów.

Upadek Madonny

Końcówka imprezy w 2015 roku. Na scenie za chwilę ma pojawić się Madonna i zaprezentować swój singel "Living For Love". Na scenę wchodziła się w długiej, czarnej pelerynie. Gdy stanęła na podeście, peleryna miała być z niej zerwana jednym, płynnym ruchem. Okazało się jednak, że była ona zbyt mocno zawiązana, przez co pociągnięcie doprowadziło do upadku Madonny. Wokalistka w kolejnych wywiadach obarczała projektantów peleryny, ci odrzucali oskarżenia i twierdzili, że to nie oni ją wiązali przed wyjściem na scenę. Madonna po upadku stała się też gwiazdą sieci. Z jej upadku stworzono mema, a wokalistka musiała pocałować Drake'a, żeby część internautów zapomniało o jej wpadce na scenie.

Reklama

Adele i środkowy palec

2012 rok. Adele podbija świat płytą "21". 12 lutego była największą zwyciężczynią ceremonii Grammy, gdzie zdobyła trzy nagrody w najważniejszych kategoriach - album roku, piosenka roku i nagranie roku. Nieco ponad tydzień później Adele zjawia się na gali Brit i wygrywa w kategoriach najlepsza brytyjska artystka i brytyjski album roku. Przemówienie z okazji zdobycia drugiej nagrody nie było jednak tak długie jak sobie życzyła Adele. Wokalistce przerwał James Corden i powiedział, że nie ma czasu na jej chwile triumfu z powodu napiętego grafiku ceremonii. Adele kończy więc wypowiedź w swoim stylu, pokazując w stronę publiczności środkowy palec. Oczywiście nie chciała jednak obrazić fanów, a dać do zrozumienia organizatorom, że tak się po prostu nie robi.

Ronnie Wood i pijany DJ

Rok 2000. Ronnie Wood i aktorka Thor Birch wręczają nagrodę w kategorii najlepsza ścieżka dźwiękowa do filmu. Nagle na scenie zjawia się pijany DJ Brandon Block i twierdzi, że to on powinien zgarnąć statuetkę. Po chwili pojawiają się również ochroniarze i próbują zaciągnąć niesforną gwiazdę za kulisy. Ten wyrywa się i nadal próbuje przemawiać. Wood postanowił wiec ocucić DJ-a i oblać go piwem. Ostatecznie nagrodę zgarnął film "Nothing Hill", ale czy kogoś to jeszcze interesowało?

Robbie Williams z interesującą propozycją

Robbie Williams i Liam Gallagher przed galą Brit w 2000 roku nie pałali do siebie miłością. Wszystko za sprawą jednego z wywiadów, w którym członkowie Oasis nazwali Williamsa "grubym tancerzem z Take That". Brytyjczyk przy odbieraniu nagrody w kategorii najlepszy utwór stwierdził: "Czy ktoś chce zobaczyć mnie walczącego z Liamem. Zapłacilibyście za zobaczenie tego? Liam twoje sto tysięcy (funtów - przyp. red.) i moja sto tysięcy. Spotkamy się w ringu, a każdy będzie mógł to zobaczyć w TV. Co o tym sądzisz?".

Geri Halliwell z brytyjską flagą

W 1997 roku wszystkich zachwyciła kreacja Geri Halliwell, która założyła na siebie flagę Wielkiej Brytanii. Stój członkini Spice Girls stał się natychmiast kultowy na Wyspach.

Michael Jackson i Jarvis Cocker

W 1996 roku w trakcie występu Michaela Jacksona (wykonywał "Earth Song") na scenie pojawił się nieproszony gość. Był to Jarvis Cocker z zespołu Pulp. Swoim dziwacznym tańcem i gonitwą z ochroną wcale nie przeszkodził on jednak w występie Króla Popu.

Sam Fox i Mick Fleetwood jako prowadzący

Brytyjska wokalistka i członek Fleetwood Mac do dziś uważani są za jednych z najgorszych gospodarzy ceremonii Brit w historii. Prowadzona przez nich gala w 1989 roku skończyła się ich kompromitacją. Para nie miała pojęcia co mówić i niemal co chwilę popełniała błędy. W pewnym momencie widać było zrezygnowanie Sam Fox, która najchętniej zakończyłaby już rozdanie nagród.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL