Reklama

Reklama

"Baby One More Time", czyli muzycy wracają do szkolnych ławek

Lata nauki mają już za sobą, a mimo to postanowili ponownie przekroczyć szkolny próg. Co ich skłoniło do powrotu? To proste - teledyski! Z okazji Dnia Nauczyciela przypominamy klipy nakręcone w przestrzeniach szkolnych korytarzy.

Lata nauki mają już za sobą, a mimo to postanowili ponownie przekroczyć szkolny próg. Co ich skłoniło do powrotu? To proste - teledyski! Z okazji Dnia Nauczyciela przypominamy klipy nakręcone w przestrzeniach szkolnych korytarzy.
Britney Spears w roli słodkiej uczenicy w klipie "...Baby One More Time" /  /

Britney Spears "...Baby One More Time"

Gdyby ktoś kiedyś pokusił się o skonstruowanie definicji "szkolnych klipów muzycznych", w jej treści najpewniej znalazłyby się dwa słowa: Britney Spears.

Amerykańska wokalistka w dwóch warkoczach związanych fikuśnymi różowymi wstążeczkami i stroju niewinnym jak pierwsze szkolne miłości, pełna zaangażowania i w otoczeniu pięknych nastolatków, prezentuje przed kamerą grupowy układ taneczny na korytarzach liceum.

"...Baby One More Time" to pierwszy singel Britney Spears z jej debiutanckiego albumu o tym samym tytule. Utwór rozszedł się w nakładzie ponad 9 mln egzemplarzy i przyniósł Spears wielką popularność oraz uwielbienie naśladujących ja nastolatek i i wzdychających do niej nastolatków.

Reklama

Sprawdź tekst utworu "...Baby One More Time" w serwisie Tekściory.pl!

Sistars - "My Music"

Siostry Przybysz i ich ekipa spod szyldu Sistars wcielili się w niepokornych uczestników przesłuchań w szkole muzycznej i zrobili z egzaminem to, co swego czasu na polskiej scenie muzycznej - zamieszali i wywrócili do góry nogami.

Utwór "My Music" zamykał wydaną w 2005 roku płytę "A.E.I.O.U.", która rok później pokryła się złotem.

Sprawdź tekst utworu "My Music" w serwisie Tekściory.pl!

Brodka - "Miał być ślub"

Akcja teledysku "Miał być ślub" Brodki rozgrywa się co prawda w podstawówce, ale wokalistka mundurek szkolny zamieniła na uniform szatniarki.

Kawałek "Miał być ślub" pochodzi z albumu "Moje piosenki", który ukazał się w 2006 roku. Była to druga płyta w dyskografii Brodki.

Sprawdź tekst utworu "Miał być ślub" w serwisie Tekściory.pl!

Beyonce - "Move Your Body"

Swoje umiejętności taneczne w murach szkolnych zaprezentowała również Beyonce. Gwiazda na swój pokaz wybrała jednak stołówkę i rozkręciła tam niezłą imprezę, porywając do tańca wszystkich żaków. Choreografię do układu opracował Frank Gatson, który jest tez autorem kultowych ruchów z klipu Beyonce "Single Ladies (Put a Ring on It)".

Teledysk "Move Your Obesity" był częścią kampanii Let’s Move! Flash Workout przeciwdziałającej otyłości wśród amerykańskich dzieci. Akcję rozpoczęła żona prezydenta USA, Michelle Obama.

Sprawdź tekst utworu "Move Your Body" w serwisie Tekściory.pl!

Gwen Stefani - "Hollaback Girl"

W teledysku wyreżyserowanym przez Paula Huntera niepokorna Gwen Stefani pod liceum podjeżdża żółtym chevroletem, a później w towarzystwie licznej grupy uczniów, cheerleaderek, orkiestry (a nawet Pharrella Willimasa, z którym Stefani pracowała nad kawałkiem) przechadza się po terenie amerykańskiej szkoły.

"Hollaback Girl" to trzeci singel promujący płytę "Love. Angel. Music. Baby." - pierwsze solowe wydawnictwo Gwen Stefani znanej wcześniej z zespołu No Doubt. Album ukazał się w 2004 roku.

Sprawdź tekst utworu "Hollaback Girl" w serwisie Tekściory.pl!

Anti Tank Nun - "Hang'em High"

Muzycy Anti Tank Nun co prawda na potrzeby klipu “Hang’em High" wrócili do szkoły, ale tylko po to, by wyciągnąć z klas ponętne uczennice i zagrać koncert na korytarzu. Na planie oprócz zespołu pojawiły się także modelki, które zagrały uczennice i nauczycielki.

"Hang'em High" to pierwszy singel z debiutanckiego albumu Anti Tank Nun.

Sprawdź tekst utworu "Hang'em High" w serwisie Tekściory.pl!

Nirvana - "Smells Like Teen Spirit"

W teledysku “Smells Like Teen Spirit" Kurt Cobain i jego koledzy grają koncert w szkolnej sali gimnastycznej. Zaczyna się dość niewinnie - uczniowie siedzą na trybunach i lekko potakują głowami, a obok ubrane na czarno cheerleaderki machają kolorowymi pomponami. Z minuty na minutę robi się jednak coraz ciekawiej, a na koniec widać już totalne szaleństwo na scenie, na którą wbiega grunge’owa młodzież dająca się ponieść granej przez Nirvanę muzyce.

Teledysk "Smells Like Teen Spirit" zgromadził aż dwie statuetki MTV Video Music Awards.

Sprawdź tekst utworu "Smells Like Teen Spirit" w serwisie Tekściory.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL