Reklama

70 lat Cher: Gwiazda gwiazd

20 maja 1946 r. na świat przyszła Cherilyn Sarkisian LaPiere, znana na całym świecie po prostu jako Cher.

W poszukiwaniu dzieciństwa

Cherilyn Sarkisian urodziła się w pochmurny, ale dość ciepły dzień, 20 maja 1946 w kalifornijskim El Centro. Znaną dziś wszystkim niezwykłą urodę - ale też osobowość - zawdzięcza ekscytującemu koktajlowi genetycznemu. Jej ojciec pochodził z Armenii. Jako zawodowy kierowca dużo pracował i często nie było go w domu, dużo pieniędzy przepuszczał na narkotyki i hazard. Cherilyn nie mogła jednak odczuć braku ojca, ponieważ rodzice rozwiedli się, kiedy ta nie miała jeszcze roku.

Reklama

Matka Cherilyn szybko znalazła sobie drugiego męża (z tego małżeństwa narodziła się młodsza o pięć lat od Cher Georganna), a potem kolejnego i kolejnego i kolejnego... Piękna Jackie (którą dziś znamy jako Georgię Holton) była trochę modelką, trochę aktorką oraz po trosze Irlandką, Angielką, Niemką i przede wszystkim - Indianką z plemienia Cherokee. Kolejnym romansom i małżeństwom matki, Cher zawdzięczała nieustanne przeprowadzki z jednego końca Ameryki na drugi.

Jackie wiecznie brakowało pieniędzy na utrzymanie córek, Cher wychowywali więc mężczyźni, którzy stawali się podli i narwani po alkoholu, buty spinała gumkami recepturkami, a zapytana o najkoszmarniejszy "dom", w którym mieszkała, wspomina sierociniec, do którego trafiła, kiedy matki nie było już stać nawet na jedzenie.

Historia dzieciństwa Cher wydaje się znajoma? Nic dziwnego - niemal identyczną przedstawia film "Syreny" z 1990 roku, w którym Cher zagrała właściwie własną matkę - kobietę o figurze modelki z dwiema córkami, których wychowanie kompletnie ją przerosło.

Dowiedz się więcej na temat: Cher

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje