Reklama

Wilki najlepsze w historii?

6 listopada ukazał się album "Światło i mrok" - pierwsza studyjna płyta Wilków od sześciu lat. Robert Gawliński sugeruje, że aktualny skład zespołu jest "najlepszy w historii". Fragmentów nowego albumu możecie posłuchać poniżej.

Pierwsze reakcje na nowy album Wilków są bardzo obiecujące - padają porównania do imiennego debiutu zespołu Roberta Gawlińskiego sprzed 20 lat, który przyniósł takie przeboje, jak m.in. "Son Of The Blue Sky", "Errol", "Eli Lama Sabachtani" czy "Aborygen".

Reklama

"Światło i mrok" to pierwsza płyta z nowymi piosenkami od albumu "Obrazki" (2006 r.). Później fani otrzymali jeszcze składankowy "Box" na 15-lecie zespołu oraz koncertowy "MTV Unplugged" (2009 r.).

Od tego czasu sporo się zmieniło w składzie Wilków - Gawlińskiemu od kilku lat towarzyszą gitarzysta Mikis Cupas i perkusista Hubert Gasiul. Z kolei od marca 2011 roku pełnoprawnymi członkami zespołu są gitarzysta Maciej Gładysz, którego grę słychać już na debiucie Wilków (później pojawiał się na scenie m.in. u boku Edyty Bartosiewicz) i basista Staszek Wróbel (znany m.in. z grupy Kasi Nosowskiej oraz Pauli i Karola). Wilkiem pozostaje, chociaż kroczy obecnie własnym ścieżkami, Andrzej Smolik - grał na płycie, ale w składzie koncertowym go nie ma.

"Bardzo możliwe, że to optymalny skład Wilków, najlepszy w historii tego zespołu" - chwali swoich kolegów Robert Gawliński.

"To album, który raz skłania do refleksji nad tym, co powinno być dla nas w życiu najważniejsze, by za chwilę zachęcać do zatracenia się w tanecznym transie. Po prostu: światło i mrok" - czytamy w zapowiedzi płyty.

Pierwszym singlem zapowiadającym "Światło i mrok" jest utwór "Czystego serca".

Posłuchaj fragmentów płyty "Światło i mrok":

Zobacz teledyski Wilków na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mrok | najlepszy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje