Reklama

U2 i No Doubt w hołdzie ofiarom katastrofy w Nowym Jorku

Choć wszystko wskazuje na to, że katastrofa samolotu Airbus A-300, który rozbił się w poniedziałek, 12 listopada, w Nowym Jorku, jest tylko nieszczęśliwym wypadkiem, to jednak wśród mieszkańców tego miasta przywołała ona wspomnienia zamachów z 11 września. Dlatego też bez zastanowienia członkowie zespołów U2 i No Doubt zdecydowali się podczas swych koncertów złożyć hołd ofiarom katastrofy.

Natychmiast po otrzymaniu informacji o tragedii, Bono i Gwen Stefani podjęli decyzję, że na koncercie otwierającym wspólną trasę U2 i No Doubt, który odbył się w poniedziałek, 12 listopada, oficjalnie złożyli wyrazy współczucia rodzinom ofiar i hołd tym, którzy zginęli.

Reklama

Swoje plany do ostatniej minuty trzymali w tajemnicy i publiczność zgromadzona w hali Staples Center w Los Angeles była nimi bardzo miło zaskoczona. U2 wystąpią w tym samym miejscu także we wtroek, 13 listopada, a wspólna trasa z No Doubt zakończy się 25 listopada koncertem w Dallas.

Będzie to przy okazji ostatni występ U2 w ramach trasy "Elevation Tour 2001", chyba że w ostatniej chwili po raz kolejny muzycy zmienią zdanie i zagrają kilka dodatkowych koncertów w USA.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: No Doubt | katastrofa samolotu | katastrofy | U2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje