Reklama

Squarepusher na Electronic Beats

Brytyjski artysta Squarepusher, zwany nie bez powodu "Stanisławem Lemem elektroniki", to pierwsza gwiazda wiosennej odsłony Electronic Beats Festival, która odbędzie się 28 kwietnia w Gdańsku.

Squarepusher to flagowa postać nie tylko kultowej wytwórni Warp, ale i całej brytyjskiej sceny elektronicznej, na której z powodzeniem działa od ponad 18 lat.

Reklama

Tom Jenkinson, bo tak naprawdę się nazywa, uznawany jest za jednego z najbardziej wpływowych i kreatywnych artystów w tej branży. Raczył nas już mięsistym breakbeatem i drum'n'bassem, zaskakiwał połączeniem brzmień acid techno z jazzem i funkiem, wciąż poszukując nowych środków wyrazu.

Jego muzyka niemal od zawsze brzmiała kosmicznie i wszystko wskazuje na to, że na kolejnej płycie Squarepushera znowu oderwiemy się od ziemi. Tuż po koncercie na Electronic Beats w Gdańsku, nakładem oczywiście Warp Records, na rynku ukaże się album "Unfabulum". Znajdziemy się zatem w gronie szczęśliwców, którzy premierowy materiał usłyszą zanim ten jeszcze trafi do sklepów.

W piątek (2 marca) ruszyła sprzedaż biletów na tegoroczną edycję festiwalu. Są one do nabycia w cenach: do 31 marca - 50 złotych, od 1 do 27 kwietnia - 60 złotych, a w dniu koncertu, 28 kwietnia - 70 złotych.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Squarepusher | Nie | Electronic Beats Festival

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje