Przekazują "Znak niepokoju"

Po 6 latach ciszy z niebytu wychynęła śląska grupa Hasiok, łączącą mocnego rocka z publicystycznymi tekstami. Na płycie "Znak niepokoju" (premiera odbyła się w ostatni piątek, 2 października) w roli gości pojawili się Maciej Maleńczuk i Artur Gadowski (IRA).

Roboor (Hasiok)
Roboor (Hasiok)INTERIA.PL

Zespół Hasiok istnieje od 1996 roku. Mimo śląskiego rodowodu i oparcia na gwarze, twórczość zespołu odbiła się dużym echem w całej Polsce. Pierwsza płyta formacji "Brudy" otrzymała nominację do Paszportów "Polityki" w kategorii muzyka popularna.

Hasiok w śląskiej gwarze oznacza śmietnik.

- Wrzucamy tam wszystkie nasze pomysły, wzięte z nieba, z kosmosu, z podziemi, z serca... Wszystko - opowiada INTERIA.PL Roboor, wokalista i lider Hasioka.

Zobacz rozmowę z muzykiem:

Druga płyta zespołu - "Siła konkretu"(2003) była kontynuacją linii pierwszego albumu, z częściowym odejściem od gwary i rozszerzeniu warstwy muzycznej i tekstowej. Od tego wydawnictwa tradycyjnie minęło 6 lat przerwy i nadszedł "Znak niepokoju".

Na nowej płycie znajdują się historie rodzinne ("Wersja Demo", "Synu", "Adrian"), rynkowe ("Galera", "Bankier", "Nie mam pieniędzy"), społeczne ("Źle jest", "Heja, hołda") i psychospołeczne ("Mściciel", "Panzerfaust", "Hanys"). Nagrań z tej płyty możecie posłuchać w serwisie Muzzo.pl.

Gościnnie wystąpili Maciej Maleńczuk ("Synu") i Artur Gadowski ("Nie mam pieniędzy" -

zobacz klip

) w nietypowych dla siebie, bo mówionych rolach.

Nad produkcją płyty czuwał Sebastian Piekarek (gitarzysta Dody, wcześniej znany z m.in. IRY, Braci i swojego projektu SEBA).

Oto szczegóły płyty "Znak niepokoju":

1. "Wersja demo"
2. "Nie mam pieniędzy" (gościnnie: Artur Gadowski)
3. "Mściciel"
4. "Heja, hołda"
5. "Galera"
6. "Bankier"
7. "Hanys"
8. "Synu" (gościnnie: Maciej Maleńczuk)
9. "Panzerfaust"
10. "Źle jest"
11. "Adrian".

Posłuchaj Hasioka w Muzzo.pl.