Reklama

Reklama

Pogodno: "Nasze dziwactwa są naszym walorem"

Członkowie szczecińskiej formacji Pogodno swój debiutancki album nagrali w 1999 roku dla wytwórni Biodro Records. Po dwóch latach grupa powróciła z kolejnym wydawnictwem "Sejtenik Miuzik & Romantic Loff", wydanym przez dużą firmę Sony Music Polska. Członkowie zespołu z zadowoleniem przyjęli możliwość nagrania materiału dla wielkiego koncernu płytowego i stwierdzili, że w sumie nie robi im różnicy, kto go wydał.

Zespół Pogodno istnieje od 1996 roku, a jego nazwa pochodzi od jednej z najładniejszych dzielnic Szczecina. Początkowo muzycy grali jako trio, potem rozszerzyli skład do kwartetu. Pod koniec 1999 grupę zauważył Ryszard "Tymon" Tymański, który umożliwił im nagranie pierwszej płyty "Pogodno", wydanej nakładem Biodro Records. Później propozycję podpisania kontraktu przedstawił muzykom koncern Sony.

Członkowie Pogodno przyznają, że właściwie jest im obojętne, kto wydaje ich album - liczy się to, aby płyta mogła dotrzeć do wszystkich zainteresowanych. Przed podpisaniem kontraktu z Sony Music muzycy mieli obawy dotyczące przyszłej współpracy, jednak jak na razie wszystko układa się po ich myśli.

Reklama

Dla nas nie ma różnicy. Tak naprawdę chodzi o wydawcę. Jeśli on zachowuje się w porządku, nie wchodzi ci na czapę i nie robi jazzu, a przy tym jeszcze daje wolną rękę, to jest genialnie. My nie mamy wpływu na sprzedaż płyty, tego raczej nie da się przewidzieć i dobrze, jeśli ktoś może się tym zająć. Zanim podpisaliśmy nowy kontrakt, mieliśmy spore obawy, ale jak na razie - i tu odpukam w niemalowane - wszystko układa się jak najlepiej. Wydaje nam się, że te nasze dziwactwa i jazdy są naszym walorem - powiedzieli członkowie Pogodno w rozmowie z INTERIA.PL.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL