Reklama

PiS: Medal dla Maleńczuka!

Jakub Bator, krakowski radny PiS-u i asystent posła Zbigniewa Wassermanna chce dać Maciejowi Maleńczukowi srebrny medal Cracoviae Merenti!

Medale Cracoviae Merenti przyznawane są osobom i instytucjom zasłużonym dla Krakowa. Radny PiS-u chce, by dostał go Maciej Maleńczuk, charyzmatyczny wokalista i poeta, znany z kontrowersyjnych wypowiedzi, który przez lata grał na gitarze na krakowskich ulicach. Pismo w tej sprawie wysłał już do prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego przewodniczącego Kapituły Medalu - informuje "Gazeta Wyborcza".

Reklama

"Przyznanie medalu temu artyście byłoby ładnym gestem w stosunku do środowisk artystycznych, które stanowią o klimacie Krakowa. Nie dajemy artystom wyróżnień za to, jak żyją i jakie mają poglądy polityczne, ale za to, co tworzą. Poza tym Maciej Maleńczuk ostatnio się ustabilizował - jest ojcem, na dodatek zawsze był antykomunistą" - argumentuje polityk PiS-u.

Bator twierdzi, że nie przeszkadzają mu ostre wypowiedzi Maleńczuka pod adresem PiS-u. A tych było w ostatnich latach sporo. W serwisie YouTube można znaleźć na przykład fragment z koncertu, podczas którego Maleńczuk mówi: "Kto głosował na PiS, wypie... z sali!!!".

Maleńczuk jest też autorem słów do piosenki "Kaczory", w której śpiewa: "Wieść się po kraju jak echo poniosła: Oto premierem zostaje Jarosław. Brat prezydenta, do tego bliźniaczy. Tak władzę w kraju przejął duet kaczy". A potem: "Rzeczpospolitą, nie wiedzieć już którą, faszystom ją daje, sługusom i gburom" - pisze "Wyborcza".

Gazeta Wyborcza

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Maciek Maleńczuk | Bator | asystent | medale | radny | medal | Prawo i Sprawiedliwość

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje