Reklama

Piersi do Pawła Kukiza: Nie rób pan wiochy

Grupa Piersi (ta od "Bałkanicy") odpowiedziała na gniewne zapowiedzi swojego byłego wokalisty Pawła Kukiza, który zagroził, że złoży pozew do sądu o odebranie jej prawa do nazwy.

Przypomnijmy - do rozstania Pawła Kukiza z grupą Piersi doszło na początku roku. Z kolei na początku września 2012 r. ukazał się pierwszy solowy album wokalisty - "Siła i honor", a Kukiz mocno zaangażował się w politykę.

Reklama

Miejsce Pawła Kukiza za mikrofonem w Piersiach zajął wieloletni fan grupy - Adam "Asan" Asanov (Haratacze). Z nim w składzie jesienią 2013 roku ukazała się płyta "Piersi i Przyjaciele 2" z wielkim przebojem "Balkanica".

W rozmowie z "Gazetą Krakowską" Paweł Kukiz zdradził, że zastanawia się nad wystąpieniem do sądu o odebranie obecnym muzykom grupy prawa do nazwy zespołu Piersi.

"Myślę, że bym wygrał. Sąd patrzy przede wszystkim na wkład w działalność grupy: muzykę, teksty, występy, a nawet obecność w mediach. Poza tym, chcąc ratować znaczenie tej nazwy, będę niedługo występował pod nazwą Kukiz & Piersi" - podkreślił wokalista.

Pod tą nazwą zespół Piersi nagrywał w latach 1997-2004.

Na Facebooku powstał już profil Kukiz i Piersi. W składzie tego zespołu znaleźli się także muzycy niegdyś występujący u boku Kukiza w Piersiach: gitarzysta Wojciech Cieślak i klawiszowiec Krzysztof Imiołczyk, a także Jacek Kasprzyk (gitara), Grzegorz Zioła (bas) i Łukasz Łabuś (perkusja).

"Na koncertach muzycy wykonują swoje największe przeboje m.in. 'Całuj mnie', 'Zośka', 'Rowerek', 'Hela' oraz przeboje z dorobku Pawła Kukiza: 'Miasto budzi się', 'Skóra', 'Bo tutaj jest jak jest'" - czytamy.

Na reakcję obecnych muzyków Piersi nie trzeba było długo czekać. "Nie stać Was na to, żeby działać pod nazwą KUKIZ? Za słaba? Żałosny ruch!!!" - taki komentarz Piersi umieściły na profilu Kukiz i Piersi na Facebooku.

Z kolei na swoim oficjalnym profilu Piersi opublikowały rymowankę, której fragment publikujemy poniżej. Z wpisu można się domyśleć, że to nie koniec sporu.

"Nosiły to Piersi, nareszcie nie mogą / Schodzą do Pawła, tupnęły nogą / Zmiłuj się waćpan i nie rób pan wiochy / Nie chciałeś grać przecież 'Heli' i 'Zochy' / Czego pretensje do nas tak sadzisz / Czy jako Kukiz sobie nie radzisz?".

Czytaj także:

Wściekły Paweł Kukiz: To jest disco polo

Kukiz kontra Piersi na ostro: Zostawcie moje piosenki

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Paweł | Paweł Kukiz | Piersi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje