Reklama

OFF: Pożegnanie z Mysłowicami

OFF Festival wyprowadza się z Mysłowic, rodzinnego miasta dyrektora artystycznego festiwalu, Artura Rojka z grupy Myslovitz. "Nie mogę kontynuować swojej działalności w miejscu, w którym taki projekt jak OFF Festival nie jest szanowany przez większość radnych, mimo że od czterech lat bezinteresownie i w bardzo pozytywny sposób przynosi sławę ich miastu" - tak artysta tłumaczy przeniesienie imprezy do Katowic.

Za kilka miesięcy kolejna edycja OFF Festival, najważniejszego festiwalu alternatywnego w Polsce, który tradycyjnie już odbywa się w sierpniu, a od ubiegłego roku trwa aż cztery dni. Tak też będzie w tym roku. Jak już wiadomo, piąta edycja odbędzie się pomiędzy 5-8 sierpnia 2010 roku.

Reklama

Wiadomo również, że od 2006 roku publiczność OFF Festival gromadziła się w Mysłowicach, rodzinnym mieście Artura Rojka. Niestety, ani dyrektor artystyczny, ani fani z kraju i z zagranicy, którzy od czterech lat współtworzą imprezę, nie będą mogli świętować jubileuszu w miejscu jej narodzin. OFF Festival 2010 musiał znaleźć nową siedzibę.

Motywy tej trudnej decyzji wyjaśnia list Artura Rojka dostępny na oficjalnej stronie festiwalowej:

"Naiwnie wierząc, że jestem w stanie pogodzić zwaśnionych z prezydentem radnych, regularnie pojawiałem się na sesjach Rady Miasta i przekonywałem ich do wartości, jaką OFF Festival daje miastu. Polityczne ambicje, kłótnie i brak wyobraźni były jednak silniejsze, niż dbałość o społeczny wymiar organizowanej w Mysłowicach imprezy. (...) To była najtrudniejsza decyzja w moim zawodowym życiu. Długo miałem nadzieję, że mnie to nie będzie dotyczyć. Ktoś kiedyś powiedział: Najtrudniej wygrać z głupotą i miał rację" - napisał Artur Rojek.

OFF Festival 2010 odbędzie się w Katowicach, w Dolinie Trzech Stawów. Nowa siedziba to nie tylko nowy rozdział w historii festiwalu, ale także szereg udogodnień, które stale rozwijająca się impreza oferuje swoim uczestnikom.

Dolina Trzech Stawów oddalona jest o zaledwie kilka kilometrów od Dworca Głównego PKP Katowice, zaś coraz tłumniej przybywający goście z zagranicy mogą skorzystać z dogodnych połączeń ze znajdującym się około 30 km na północ od centrum Katowic międzynarodowym portem lotniczym w Pyrzowicach.

Dodatkowym atutem nowej siedziby OFF Festival są jej walory rekreacyjne. Dolina Trzech Stawów to wyjątkowy zakątek miasta. Rozległy park położony na styku dzielnic Osiedle Paderewskiego i Muchowiec (u zbiegu ulic Górnośląskiej i Murckowskiej) wziął nazwę od trzech kąpielowych zbiorników wodnych, przy których mieszczą się przystań wodna i wypożyczalnia sprzętu wodnego.

W bliskiej odległości od parku znajduje się bogata baza noclegowa oferowana przez Katowice. Na terenie parku istnieją już camping i parking, ale z myślą o coraz liczniej przybywającej na OFF Festival publiczności z całego świata, powstanie dodatkowo specjalne pole namiotowe, które pomieści kilka tysięcy osób.

"Mamy nadzieję, że publiczność OFF Festival odnajdzie w Dolinie Trzech Stawów nie tylko nową wygodną lokalizację kilku festiwalowych scen, ale z powodzeniem łączyć będzie odkrywanie nowej muzyki z aktywnym letnim wypoczynkiem. Zapraszamy" - napisali organizatorzy imprezy.

W tym roku na OFF Festivalu zobaczymy między innymi: Lenny Valentino (PL), The Fall (UK), Anti-Pop Consortium (USA), Efterklang (DK), Matmos (USA), FennesZ (AUT), William Basiński (USA), Philip Jeck (UK), Something Like Elvis (PL), Kucz/Kulka (PL), Indigo Tree (PL), Tides From Nebula (PL), Prawatt & Mirna Ray (PL).

OFF Festival 2009 - tak było w zeszłym roku!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: impreza | festiwal | USA | pożegnanie | Off

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje