Reklama

Marilyn Manson vs Courtney Love

Marilyn Manson, kontrowersyjny amerykański muzyk i wokalista, który już 13 lutego wystąpi wraz ze swym zespołem na warszawskim "Torwarze", przypomniał sobie właśnie o trwającej od dłuższego czasu kłótni z Courtney Love, członkinią grupy Hole i wdową po Kurcie Cobainie. Oboje pokłócili się w 1999 roku podczas wspólnej trasy koncertowej.

Podczas koncertu w Seattle, zagranego w ramach trwającej obecnie trasy "God, Guns and Government Tour", Manson powiedział ze sceny: "Cieszę się, że możemy znów tu grać, tym bardziej, że nie ma z nami tej dziwki Courtney Love".

Reklama

Podczas wspólnej trasy Marilyn Manson i Hole w 1999 roku miedzy Love i charyzmatycznym wokalistą wybuchła ogromna kłótnia. Piosenkarka miała wówczas pretensje do autora "Antichrist Superstar" o to, co napisał o niej w swej biografii "The Long Hard Road Out of Hell". Konflikt zakończył się wycofaniem się Hole z całej trasy.

O ile wspomnienia tamtych zajść mogą wywołać na twarzy Mansona grymas obrzydzenia, o tyle na pewno ucieszy go wiadomość, że Sąd Apelacyjny w Kentucky wycofał wyrok dla Venus Starlett Dust Morgan, skazanej na grzywnę 250 dolarów i pokrycie kosztów procesu za noszenie koszulki z wizerunkiem Mansona na jednym z festiwali muzycznych, który odbył się w 1998 roku w Kentucky. Do sądu, za obrazę uczuć religijnych, pozwała ją wtedy grupa rodziców obecnych na koncercie.

Jak na razie jednak noszenie koszulek z podobizną Mansona nie jest jeszcze w Stanach Zjednoczonych zakazane i kobietę uwolniono od płacenia grzywny.

W poniedziałek, 8 stycznia, Marilyn Manson pojawił się podczas uroczystości wręczenia tegorocznych nagród American Music, wykonując utwór z ostatniego singla "Disposable Teens". Na koniec krótkiego występu wokalista wypiął się na publiczność, po czym zszedł ze sceny.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Marilyn Manson | Hole | wokalista | trasy | Courtney Love | Love | manson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje