Limp Bizkit, Chris Cornell i...
Na Szczecin Rock Festival, który odbędzie się w dniach 24-25 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin, wystąpi jeszcze jedna zagraniczna gwiazda - Manic Street Preachers.

Jest to czwarty zagraniczny wykonawca, który obok Limp Bizkit, Chrisa Cornella i Kaiser Chiefs zagra podczas festiwalu.
Jak podkreślają organizatorzy, Manic Street Preachers zamykają listę wykonawców, których usłyszymy w czerwcu.
Walijczycy wystąpią 25 czerwca - drugiego dnia festiwalu. Podczas wydarzenia nie zabraknie również najbardziej znanych polskich rockowych zespołów: Happysad, Hey, Coma, Izrael, Lipali oraz Myslovitz. Każdy z dni festiwalu zostanie otwarty występem jednej z dwóch szczecińskich kapel, które w sms-owym konkursie dla rockowych zespołów ze Szczecina i okolic wygrały 15-minutowy support polskich i zagranicznych zespołów.
Manic Street Preachers to jedna z popularniejszych brytyjskich grup alternatywnych. Zespół powstał w Walii w 1986 roku. Od początku tworzyli go: James Dean Bradfield, Nicky Wire, Sean Moore i Richey Edwards. Ten ostatni zaginął jednak w tajemniczych okolicznościach w połowie lat 90-tych, od tej pory Manic Street Preachers występują jako trio. Grupa słynie z zaangażowanych społecznie i politycznie tekstów.
Ich najnowsza, dziewiąta płyta zatytułowana "Journal For Plague Lovers" znajduje się obecnie na 3. miejscu zestawienia najpopularniejszych albumów na Wyspach.