Reklama

Cool Kids Of Death: Nasz pesymizm jest absolutny

Jeszcze w czerwcu na sklepowe półki trafi debiutancki album formacji Cool Kids Of Death. Płytę promuje obecnie singel z piosenką "Uważaj", która dość dokładnie oddaje charakter wydawnictwa. Na płycie trudno doszukać się wesołych i optymistycznych piosenek, dominuje na niej niepokój i pesymizm.

Na debiutanckim krążku Cool Kids Of Death znalazło się w sumie 14 kompozycji. Zostały one podzielone na dwie części, nazwane "Hate" i "Love". Nie oznacza to jednak wcale, że te, które znalazły się w drugiej, opowiadają o miłości. Cała płyta jest bowiem jednym wielkim manifestem muzyków i buntem przeciw otaczającej ich rzeczywistości.

Reklama

"Jesteśmy zespołem bez przeszłości, żyjemy w miejscu bez przyszłości. Nasz pesymizm jest absolutny, choć nie zawsze uzasadniony. Jednak to nasz pesymizm i będziemy bronić go do końca.

Buntujemy się przeciw wszystkim i wszystkiemu w imieniu niczego. Być może chcemy wskrzesić surrealistyczną idęę buntu idealnego. Buntujemy się przeciwko ludzkości. Każda bardziej ograniczona specyfikacja naszego buntu łączy się z zawężeniem zaciemniającym jego istotę.

Polska to kraj, w którym bunt społeczny ma twarz Andrzeja Leppera. Bunt kulturalny jest bez twarzy" - napisali muzycy w specjalnej odezwie dostarczonej mediom.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Cool Kids Of Death | pesymizm | cool

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje