Co jest sławniejsze niż krakowski splin? (klip "Pozwól mi oddychać")

"Pozwól mi oddychać" - apeluje Zbigniew Wodecki w teledysku o krakowskim smogu. To efekt współpracy artysty z wokalistą Bzykiem z nowohuckiej grupy Wu-Hae. Muzykę stworzyli Antek Dębski, Jacek Korohoda i ich przyjaciele.

Zbigniew Wodecki, wykonawca i kompozytor takich przebojów jak "Zacznij od Bacha" czy "Z tobą chcę oglądać świat", tym razem wykonuje tylko refren, zaś tekst utworu śpiewa Bzyk.

Reklama

"Stworzyliśmy piosenkę antysmogową i nakręciliśmy do niej teledysk. Jest to inicjatywa oddolna. Nie robiliśmy tego na zlecenie Urzędu Miasta Krakowa czy innych instytucji lecz z potrzeby serca. Żyjemy w stolicy Małopolski, oddychamy powietrzem w nim się znajdującym" - powiedział wokalista Wu-Hae.

Autor słów do piosenki Robert Makowski nie liczy na to, że utwór na YouTube stanie się takim hitem jak "Ona tańczy dla mnie" grupy Weekend czy "Bałkanica" Piersi.

"Nie wiem czy będzie on przebojem. Bardziej jednak zależy mi na tym, aby był gramy w regionalnych, małopolskich mediach. Chciałbym, aby teledysk przyczynił się do podniesienia świadomości mieszkańców" - powiedział.

Twórcy utworu wskazują, że zła jakość powietrza w Krakowie, to efekt nie tylko palenia w piecach węglem, lecz dużego ruchu samochodów w centrum czy spalania w domach nieodpowiednich materiałów.

Premiera teledysku odbyła się w krakowskim Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, gdzie zrealizowano nagrania i montaż klipu. Jego reżyserką jest Aleksandra Marciniak. Wszystkie osoby zaangażowane w projekt pracowały społecznie.

Pod koniec utworu wspólnie ze Zbigniewem Wodeckim - który nie mógł być obecny na czwartkowej (30 stycznia) uroczystości - śpiewają dzieci z chóru Filharmonii Krakowskiej.

Zobacz klip "Pozwól mi oddychać":

Sprawdź tekst piosenki w serwisie Tekściory.pl!

Zobacz teledyski Wu-Hae na stronach INTERIA.PL!

Posłuchaj utworów grupy w serwisie Muzzo.pl!

Dowiedz się więcej na temat: Jacek Korohoda | Wu-Hae | Zbigniew Wodecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje