Reklama

Reklama

Adam Nowak: W sztuce wolno wszystko

Przedświątecznym gościem specjalnym portalu INTERIA.PL we wtorek, 22 grudnia, będzie poeta i muzyk, lider zespołu Raz Dwa Trzy, Adam Nowak. Artysta opowiada INTERIA.PL o swoich inspiracjach, odnośnikach i wątpliwościach, a także o nowej płycie "SkąDokąd".

- Tak naprawdę piosenka jest narzędziem do spotykania ludzi. I to jest piękne, bo daje możliwość wielu spotkań. Czasami się tego nie dźwiga, czasami jest tych ludzi zbyt wielu, spotkań za dużo, są one zbyt intensywne, ale to jest już taka przypadłość zawodowa: trzeba spotykać ludzi! - mówi Adam Nowak.

- Jestem zwolennikiem takiej dyrektywy, że w sztuce wolno wszystko, w życiu - nie. Sztuka się z życiem przenika i życie ze sztuką, w związku z tym jest wymagane poszukiwanie proporcji oraz źródeł oddziaływania na tzw. odbiorcę. Jeżeli komuś jest potrzebne rzucenie w czyjąś głowę cegłą, to nikt i nic go nie zahamuje, bo on tą cegłą musi rzucić i chce nią rzucić, bo uznaje, że należy w końcu tak zadziałać na ludzkość, żeby ją zmienić - wyznaje Adam Nowak.

Reklama

- Jeżeli jest się wykonawcą, który wykonuje coś z otwarciem na innych, to trzeba się liczyć z tym, że to jest rodzaj zaproszenia do siebie. Ci ludzie przychodzą, pytają się, są pełni podziwu - to jest piękne... Natomiast to musi zostać przesiane na bok, bo najważniejsze jest spotkanie zwykłego człowieka ze zwykłym człowiekiem. I nie jest ważne, czy to jest profesor, czy robotnik. To tak naprawdę jest niedefiniowalne. Zawód piosenkarza nie służy temu, żeby się dorobić, ani żeby kolekcjonować ludzi, tylko temu, żeby ich spotykać. Jednych spotyka się raz w życiu, innych dwadzieścia, jeszcze innych sto razy... - dodaje muzyk.

Wkrótce premiera nowej płyty Raz Dwa Trzy, po sześciu latach znowu z autorskimi tekstami i kompozycjami. Ma roboczy tytuł "SkąDokąd". - To jest inne Raz Dwa Trzy, inny sposób myślenia o muzyce - wyznaje Adam Nowak w rozmowie z INTERIA.PL.

Więcej już jutro na naszych stronach, gdzie m.in. będzie można zobaczyć premierowy dokument pt. "Przechodzień Adam Nowak".

Czytaj także:

Owacje dla Raz Dwa Trzy

Muzyka dla kobiet w ciąży

Zobacz teledyski Raz Dwa Trzy na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Raz Dwa Trzy | muzyka | Adam Nowak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy