Reklama

Depeche Mode już w Łodzi. Godzinowa rozpiska koncertów w Polsce

27 i 29 lutego w Atlas Arenie w Łodzi odbędą się kolejne dwa polskie koncerty grupy Depeche Mode. Przypomnijmy, że Brytyjczycy mają wielu oddanych fanów w naszym kraju. Co ich czeka?

27 i 29 lutego w Atlas Arenie w Łodzi odbędą się kolejne dwa polskie koncerty grupy Depeche Mode. Przypomnijmy, że Brytyjczycy mają wielu oddanych fanów w naszym kraju. Co ich czeka?
Dave Gahan (Depeche Mode) w akcji /Gus Stewart/Redferns /Getty Images

Grupa Depeche Mode (posłuchaj!) jest w pierwszej trasie koncertowej od śmierci wieloletniego członka Andy'ego Fletchera. Przez pewien czas nie było wiadomo, czy powrócą do grania, ale odtąd ukazał się ich album "Memento Mori". Ogłosili także ogromną, globalną trasę koncertową, która pierwotnie miała mieć dwa przystanki w Polsce: 2 sierpnia 2023 w Warszawie i 4 sierpnia 2023 w Krakowie.

Reklama

Ogłoszono, że trasa "Memento Mori" potrwa dłużej, niż pierwotnie zakładano. Po stadionowych i halowych koncertach w Europie, Kanadzie, USA i Meksyku muzycy zespołu nie składają broni i ogłaszają poszerzenie koncertowych planów.

Europejska część trasy rozpoczęta pod koniec stycznia 2024 r. w Londynie liczy blisko 30 występów. Najbliższe dwa odbędą się w Atlas Arenie w Łodzi - 27 i 29 lutego. Ostatnie bilety są jeszcze w sprzedaży. Do Polski Brytyjczycy dostali się samolotem z Pragi.

Depeche Mode w Łodzi - rozpiska godzinowa:

18:00 otwarcie drzwi
19:45 HUMANIST
20:45 Depeche Mode.

Podane godziny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.

Repertuar ostatnich koncertów oparty jest o płyty "Memento Mori", "Violator", "Music for the Masses", "Playing the Angel" oraz "Songs of Faith and Devotion". Nie brak takich przebojów, jak m.in. "Policy of Truth", "I Feel You", "Stripped", "Enjoy the Silence", "Never Let Me Down" i "Personal Jesus".

"Memento Mori" to pierwszy album Depeche Mode od 6 lat

Mówiąc o "Memento Mori", Martin Gore skomentował: "Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia".

Dave Gahan dodał: "Fletch pokochałby ten album. Naprawdę nie możemy się doczekać, aby podzielić się nim z Wami i zaprezentować go na żywo podczas koncertów w przyszłym roku".

Kim był Andy Fletcher (Depeche Mode)?

Andy Fletcher był aktywny zawodowo od 1977 roku. Wtedy też założył ze szkolnym kolegą, Vince'em Clarkiem grupę No Romance. Trzy lata później poznał Martina Gore'a, który dołączył do zespołu - przemianowano je na trio Composition of Sound. Następnie dołączył do nich Dave Gahan, za którego sugestią przyjęli nazwę Depeche Mode. Pod koniec 1981 roku, krótko po wydaniu debiutanckiej płyty "Speak & Spell" Clarke opuścił kolegów.

Kolejna płyta była niemal w całości dziełem kompozytorskim Martina Gore. W 1982 roku dołączył do nich Alan Wilder - odtąd Depeche Mode działało jako kwartet aż do 1995 roku. Zespół oficjalnie występował później jako trio, a ich dyskografię zamykał album "Spirit" (sprawdź!) z 2017 roku.

Andy Fletcher: Moją rolą jest stać z tyłu

Często zwracano uwagę na to, że Fletcher posiadał niezwykłą umiejętność łagodzenia sporów w zespole - był łącznikiem między Gahanem a Gorem.

W Polsce grupa Depeche Mode cieszy się niezwykłą popularnością od niemal samego początku istnienia - po raz pierwszy zagrali w naszym kraju 30 lipca 1985 roku. Był to początek subkultury depeszowców nad Wisłą. W ciągu 40 lat kariery powracali do nas wielokrotnie.

Andy Fletcher: Branża muzyczna żegna legendę Depeche Mode

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Depeche Mode | koncert w Polsce
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy