Reklama

"Zasady się nie zmieniają"

OSWP to obecnie 4-osobowa ekipa, która zagrała ponad 40 koncertów i od 6 lat działa w polskim podziemiu. W 2004 roku ukazał się debiutancki album składu, "To się nie zmienia". Z tej okazji z członkami OSWP rozmawiała Emillia. Raperzy opowiedzieli jej o swej historii, gościnnym udziale w nagraniach rapera z Niemiec i kondycji polskiego hip hopu. Nie zabrakło również pytania o to, co "się nie zmienia".

Wyobraźcie sobie, że jesteście w radiu i musicie zapowiedzieć swój zespół tak, aby jednocześnie zaprezentować go słuchaczom. Jak byście to zrobili?

Reklama

Cześć, tu zespół OSWP, zapraszamy do wysłuchania naszej płyty pod tajemniczym tytułem "To się nie zmienia". Sprawdźcie ekipę, która zagrała ponad 40 koncertów i od 6 lat występuje w polskim podziemiu.

"To się nie zmienia" to wasza pierwsza płyta. Czy macie na koncie jeszcze jakieś produkcje?

PMC: Zespół powstał w 1998 roku. W początkowym składzie (PMC i RDK) nagraliśmy kasetę z kilkunastoma utworami, która pojawiła się w naszych rejonach w 1999 roku. Po sporej przerwie, w 2002 roku, światło dzienne ujrzał mój solowy nielegal "Reflexje". Rok 2003 to kolejne dwie osoby w składzie (MCM i ZAKU) i wypuszczenie kolejnego nielegala "OSWP-2003".

Pod koniec 2003 roku skład nabrał kształtu, który zachował się do dziś (PMC, RDK, MCM, DJ Max) i w tym zestawieniu wydaliśmy pierwszą oficjalną płytę pod szyldem OSWP.

Na płycie są tylko dwa featuringi, z DKA i Da-Emonem. Myślę, że DKA nikomu nie trzeba przestawiać, ale kim jest Da-Emon ?

PMC: Da-Emon jest producentem i raperem z Niemiec. Założył tam własny label Blackbottom i wydaje hiphopowe składy ze swojego regionu. Swego czasu zaprosił nas do siebie na koncert, później postanowiliśmy nagrać wspólny kawałek. Pewnie na tym się nie skończy.

Da-Emon zajmuje się również robieniem klipów i myślimy nad zrobieniem teledysku do naszego wspólnego utworu.

MCM: Oprócz gościnnych występów na wokalu, pojawił się również gość, który zrobił nam bit do utworu "Do przodu". Jest to Archee z Wrocławia.

Kto się zajmował robieniem bitów?

RDK: Tak jak wspomnieliśmy, jeden bit zrobił Archee, jeden bit należy do Da-Emona. Reszta podkładów oraz cała produkcja należy do PMC.

Kto jest pomysłodawcą 6 i 10 skita, bo sami przyznacie, że są one dość nietypowe?

MCM: Skity to głównie robota PMC. On je zrobił, puścił nam, a my tylko kiwnęliśmy głową, że są dobre i weszły na płytę.

PMC: Skit 6 to jakby wstęp do utworu "Biegnij", stąd fragment utworu "Zapędzony ten świat". Natomiast skit 10 był już na naszym nielegalu z 2003 roku. Pomyślałem, że jest fajny i wskoczył na nową płytę. W ogóle ta płyta jest wypadkową naszych działań z kilku ostatnich lat.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zasad | Niemiec | 6 lat | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje