Reklama

"Ewidentnie tendencyjne pytania"

Styl i Dez to chłopaki z Warszawy, którzy bez wątpienia mają szansę się przebić przez tandetę, która zalewa nasz rynek muzyczny - mają coś do powiedzenia i do zaprezentowania - coś, co bez wątpienia nie jest kolejną kopią kopii, tylko czymś nowym i oryginalnym. Zresztą sprawdźcie ich pierwszy singel oraz to co mają do powiedzenia i oceńcie sami. Z chłopakami rozmawiała Emilia.

W skrócie o was?

Reklama

Urodziliśmy się w Warszawie, mieszkamy na dwóch odległych od siebie dzielnicach (Mokotów i Praga Północ). Mimo że wiele nas różni i słuchamy innego rapu, lubimy i jesteśmy w stanie współpracować, czego owocem jest ta płyta.

"Szalona Epka" to...

Nasz nielegal... nowa, warszawska, rapowa produkcja. Premierę miała 27 września 2004 r. Płyta ma formę EP - 8 jointów plus intro i outro. Co tu dużo gadać ... muzyki się słucha - w chwili obecnej można ją dostać w warszawskich sklepach muzycznych albo wysyłkowo.

Klimat muzyczny płyty nadaje się na imprezy, czy do posłuchania w czterech ścianach?

Płyta jest na pewno zróżnicowana. Pierwszy singel, który można już ściągnąć z naszej strony internetowej, reprezentuje uliczny, hardcorowy styl. Jednak nikt nie powinien po nim oceniać zawartości epki. Płyta was zaskoczy. Na pewno kilka jointów poleci na niejednej imprezie i w niejednych słuchawkach.

Czy poza wami możemy usłyszeć jeszcze kogoś na płycie?

Na płycie pojawiło się kilku raperów, między innymi Ciech, Młody Łyskacz, Bonus - mamy wspólny kawałek "200km/h", Adashi w singlowym numerze "Cała noc przed nami" oraz Lilu, która zaśpiewała nam refreny w dwóch jointach. A drapaniem płyt wspomógł nas DJ Sekta.

Jak długo pracowaliście nad "...Epką"?

Jak świat długi i szeroki nic innego nie pochłonęło tyle czasu. A tak serio to pomysł wspólnego projektu zrodził się ze spontanicznego kawałka jeszcze w 2003 roku. A że poprzednie nasze zespoły rozpadły się, wszystko sprzyjało współpracy. Prace nad Epką rozpoczęliśmy jakoś na początku 2004 roku i tak do końca sierpnia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: styl | pytanie | rynek muzyczny | młodzież | pytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje