Reklama

Reklama

Anne-Marie: Nie potrafię pisać o rzeczach, których nie przeżyłam

Anne-Marie to objawienie brytyjskiej sceny muzycznej. W tym roku wokalistka podbiła listy przebojów utworami "Alarm" i "Do It Right". W 2017 roku ma ukazać się jej debiutancki album. O pracy nad płytą i nie tylko, piosenkarka opowiedziała w rozmowie z Interią.

Anne-Marie to objawienie brytyjskiej sceny muzycznej. W tym roku wokalistka podbiła listy przebojów utworami "Alarm" i "Do It Right". W 2017 roku ma ukazać się jej debiutancki album. O pracy nad płytą i nie tylko, piosenkarka opowiedziała w rozmowie z Interią.
Anne-Marie stoi u progu wielkiej kariery? /Anthony Harvey /Getty Images

Anne-Marie solową karierę rozpoczęła w 2015 roku, a wcześniej występowała m.in. z zespołami Magnetic Man oraz Rudimental. Wokalistka pojawiła się na płycie grupy "We Are Generation" w utworze "Rumour Mill", a następnie wyruszyła w światową trasę koncertową z formacją. Wystąpiła m.in. na Kraków Live Festival w 2015 roku.

- Poznałam członków Rudimental około cztery lata temu. Koncertowaliśmy w tym samym czasie, w tych samych miejscach i dzięki temu zostaliśmy przyjaciółmi. W pewnym momencie grupa potrzebowała kogoś, kto mógłby ruszyć z nią trasę koncertową. Zgodziłam się, dzięki czemu śpiewałam i występowałam z nimi na całym świecie przez dwa lata. Obecnie działamy osobno, ale wciąż mamy ze sobą dobry kontakt i nagrywamy wspólnie numery - opowiadała Anne-Marie.

Reklama

Piosenkarka przyznaje, że śpiewu uczyła się w domu. Zapytana, czy nie chciała wziąć udziału w programach typu talent show, odparła, że nie musiała tego robić, bo poznała odpowiednich ludzi.

- Nie pobierałam profesjonalnych lekcji śpiewu, uczyłam się go na własną rękę. Na szczęście poznałam właściwych ludzi - autorów tekstów oraz menedżerów - więc nie musiałam iść do programów puszczanych w telewizji. Wystarczy, że gościnny występ w talent show wiąże się z ogromnym stresem, więc nie wiem, jak robią to ich uczestnicy. Należy im się szacunek za opanowanie własnych nerwów - mówiła gwiazda.

Sprawdź tekst utworu "Do It Right" w serwisie Tekściory.pl!

W 2016 roku ukazały się dwa single Anne-Marie - "Do It Right" oraz "Alarm", który podbił listy przebojów na całym świecie. Wokalistka nie ukrywa, że w swoich utworach opisuje własne przeżycia.

- "Alarm" to prawdziwa historia. Moje piosenki zawsze oparte są na wydarzeniach z mojego życia. Piszę o moich doświadczeniach, co jest dla mnie paradoksalnie korzystne, bo to pewnego rodzaju terapia i pamiętnik. "Alarm" jest o chłopaku i o tym, jak odkryłam, że mnie zdradzał. Za każdym razem, kiedy śpiewam ten utwór, czuję się odrobinę lepiej, po tym co się stało. Nie potrafię pisać o rzeczach, których nie przeżyłam. Muszę ich doświadczyć - przyznała wokalistka.

Sprawdź tekst utworu "Alarm" w serwisie Tekściory.pl!

Single, które ukazały się do tej pory, zwiastują debiutancki solowy album wokalistki. Ten ma ukazać się w 2017 roku. Ponadto Anne-Marie w tym roku gościnnie zaśpiewała w utworze "Rockbaye" grupy Clean Bandit.

- Miałam okazję współpracować z Clean Bandit przy utworze "Rockabye", który uwielbiam. Praca z nimi była prawdziwą przyjemnością. Wiedzą, czego chcą, więc nagraliśmy go szybko i łatwo. To świetny kawałek. Jestem z niego dumna i cieszy mnie, jak odbierają go słuchacze - mówiła Brytyjka.

5 listopada Anne-Marie była gościem specjalnym "The Voice of Poland". Wokalistka przyznała, że występ w Polsce był dla niej wyjątkowo ważny.

- Występ w "The Voice" jest dla mnie szczególny, bo po raz pierwszy zaprezentowałam własną twórczość w Polsce. Byłam tu z Rudimental na Kraków Live Festival, co było niezwykłe, ale solowy występ ma nieco większe znaczenie.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Anne-Marie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy