Reklama

Reklama

Zespół Klangor z nowym singlem. Posłuchaj utworu "Podzieleni"

Zespół Klangor, zwycięzcy tegorocznego przeglądu podczas festiwalu CieszFanów Festival, właśnie świętuje premierę singla "Podzieleni". Do utworu powstał również teledysk.

Zespół Klangor powstał w 2019 roku

Klangor to warszawki zespół rockowo-metalowy, który działa od dwóch lat. Grupa "składa się z doświadczonych muzyków, którzy grali już na niejednej scenie. Na początku działalności zaczęli się ogrywać na przeróżnych przeglądach,  by teraz 'dowalić' bardzo dobrym premierowym materiałem" - czytamy w zapowiedzi singla.

Pierwszym singlem, reprezentatywnym dla całości ich twórczości, jest utwór "Podzieleni". "Obecne czasy, chyba nigdy jak dawniej, ukazują, jakie głębokie podziały drzemią w naszym społeczeństwie. Jak bardzo polityczne wojny 'na górze' rozdzieliły rodziny siedzące przy wspólnym stole. Jesteśmy plemionami, które nie tyle różnią się w poglądach, co nienawidzą się i jeden drugiemu życzy jak najgorzej. 

Reklama

Podzieleni traktują o tym, jak głębokie rowy wykopane są między plemionami i jak bardzo władzy jest to na rękę. Przemoc, pokazywanie siły, propaganda i szczucie nienawiścią to najgorsze oręża władzy, dla której główna maksymą jest 'dziel i rządź'" - tłumaczy zespół. 

Do utworu powstał ciekawy teledysk. "Tak samo, jak i muzyka czy tekst, jest ważnym elementem w utworze. Ważne dla nas jest to, aby klipy były ciekawe, miały element artystyczny, który przykuwa uwagę, sprawia, że utwór wraz z obrazkiem tworzą spójny przekaz. 

Rysowany klip jest jednym z tych pomysłów, który swoją artystyczna formą przykuwa uwagę oraz idealnie, nomen omen, "odrysowuje" rzeczywistość opisaną w numerze. Ciekawa i dynamiczna formuła na wysokim poziomie została stworzona przez aktywnego malarza rysownika Tymona Wodnickiego" - tak o teledysku opowiadają muzycy.

Zespół już zapowiada kolejne single, które mają zaskoczyć odbiorców. Bo jak sami opisują swoją twórczość: "Jako twórcy staramy się wspiąć na jak najwyższy poziom i tekstowy, i muzyczny. Muzyka Klangor to nie są 'piosenki z jakimiś tekstami' ale opowieści okraszone nietuzinkowymi muzycznymi aranżacjami. Ciągle szukamy, eksperymentujemy i nie boimy się wykorzystywać nieszablonowych rozwiązań, dlatego każdy, kto lubi jakkolwiek muzykę rockową, znajdzie w naszej muzyce coś dla siebie. Siłę, dynamikę, melodię, warsztat i przekaz".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Klangor

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje