Reklama

Reklama

Zespół Klangor z nowym singlem. Posłuchaj utworu "Podzieleni"

Zespół Klangor, zwycięzcy tegorocznego przeglądu podczas festiwalu CieszFanów Festival, właśnie świętuje premierę singla "Podzieleni". Do utworu powstał również teledysk.

Zespół Klangor, zwycięzcy tegorocznego przeglądu podczas festiwalu CieszFanów Festival, właśnie świętuje premierę singla "Podzieleni". Do utworu powstał również teledysk.
Zespół Klangor powstał w 2019 roku /materiały prasowe

Klangor to warszawki zespół rockowo-metalowy, który działa od dwóch lat. Grupa "składa się z doświadczonych muzyków, którzy grali już na niejednej scenie. Na początku działalności zaczęli się ogrywać na przeróżnych przeglądach,  by teraz 'dowalić' bardzo dobrym premierowym materiałem" - czytamy w zapowiedzi singla.

Pierwszym singlem, reprezentatywnym dla całości ich twórczości, jest utwór "Podzieleni". "Obecne czasy, chyba nigdy jak dawniej, ukazują, jakie głębokie podziały drzemią w naszym społeczeństwie. Jak bardzo polityczne wojny 'na górze' rozdzieliły rodziny siedzące przy wspólnym stole. Jesteśmy plemionami, które nie tyle różnią się w poglądach, co nienawidzą się i jeden drugiemu życzy jak najgorzej. 

Reklama

Podzieleni traktują o tym, jak głębokie rowy wykopane są między plemionami i jak bardzo władzy jest to na rękę. Przemoc, pokazywanie siły, propaganda i szczucie nienawiścią to najgorsze oręża władzy, dla której główna maksymą jest 'dziel i rządź'" - tłumaczy zespół. 

Do utworu powstał ciekawy teledysk. "Tak samo, jak i muzyka czy tekst, jest ważnym elementem w utworze. Ważne dla nas jest to, aby klipy były ciekawe, miały element artystyczny, który przykuwa uwagę, sprawia, że utwór wraz z obrazkiem tworzą spójny przekaz. 

Rysowany klip jest jednym z tych pomysłów, który swoją artystyczna formą przykuwa uwagę oraz idealnie, nomen omen, "odrysowuje" rzeczywistość opisaną w numerze. Ciekawa i dynamiczna formuła na wysokim poziomie została stworzona przez aktywnego malarza rysownika Tymona Wodnickiego" - tak o teledysku opowiadają muzycy.

Zespół już zapowiada kolejne single, które mają zaskoczyć odbiorców. Bo jak sami opisują swoją twórczość: "Jako twórcy staramy się wspiąć na jak najwyższy poziom i tekstowy, i muzyczny. Muzyka Klangor to nie są 'piosenki z jakimiś tekstami' ale opowieści okraszone nietuzinkowymi muzycznymi aranżacjami. Ciągle szukamy, eksperymentujemy i nie boimy się wykorzystywać nieszablonowych rozwiązań, dlatego każdy, kto lubi jakkolwiek muzykę rockową, znajdzie w naszej muzyce coś dla siebie. Siłę, dynamikę, melodię, warsztat i przekaz".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL